Geri Dön

'Menderes’i de marka yapacağız'

'Menderes’i de marka yapacağız'

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Soyer, Menderes’te vatandaşa seslendi, “Mustafa Kayalar ile birlikte ilçemizi daha üretkenleştireceğiz ve markalaşmasına katkı koyacağız” dedi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, Menderes ziyaretinde halka seslendi. İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ile birlikte geldiği Menderes’te, Belediye Başkan adayı Mustafa Kayalar’a destek veren Soyer, binlerce Menderesli vatandaşın katıldığı miting havasındaki buluşmada, “Seferihisar’ı, kısıtlı imkanlarıyla nasıl marka şehir yaptıysam, daha çok değere sahip Menderes’i de marka şehir yapacağım. Mustafa kardeşimle birlikte Menderes’i daha üretken, daha refah ve markalaşmış bir şehir haline getireceğiz” dedi. Soyer, “250 bin haneye süt götüreceğiz. Meyveyi, sebzeyi, eti, Halk Et, Halk Gıda gibi isimlerle vatandaşa ulaştıracağız. Tüm bunları yapabilmemiz için 1 Nisan’da, Büyükşehir’de beni, Menderes’te de Mustafa Kayalar kardeşimi belediye başkanlığı koltuğuna oturtmanız lazım” diye konuştu.

Tekin’den destek

Kayalar da, “31 Mart’ta bizimle birlikte kazanan Menderes olacak, İzmir olacak, Türkiye olacak. Çok farklı bir anlayışla ilçemizi uçurmaya başlayacağız” diye konuştu. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de vatandaşlara şöyle seslendi: “31 Mart’ta gideceksiniz oyunuzla hem Mustafa Kayalar’ı hem de Tunç Soyer’i başkan seçeceksiniz. İzmir’in ne yapacağını, nasıl bir duruş sergileyeceğini pekala biliyoruz. Kayalar’ı ve Soyer’i size emanet ediyorum.” Destek turu kapsamında CHP İl Başkanlığı’na da giden Tekin, her vatandaştan sandıkta oy kullanmasını istedi. Tekin ayrıca, CHP Konak İlçe Başkanlığı’nın ilik nakli olmayı bekleyen Öykü Arin Yazıcı ve diğer lösemili hastalar için düzenlediği kök hücre ve kan bağışı kampanyasına destek verdi.

KADIN DOSTU KENT

Kadın Adayları Destekleme Derneği öncülüğünde birçok kadın kuruluşunun başkanları ve temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıya katılan CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, ‘Kadın Dostu Kent Taahhütnamesi’ni imzaladı. Toplumdaki herkes ve kadınlar için şeffaf, hesap verebilir bir belediyecilik anlayışı taahhüt etti. Bu taahhütnameyle, Belediye Meclisi’nde ‘Kadın-Erkek Eşitlik Komisyonu’, belediyede ‘Kadın-Erkek Eşitlik Birimi’ kurmak, belediye olarak kadınlara yönelik temel hakları gözetmek, uygulamak ve korumak, kadın STK’larıyla kadın ve kız çocuklarının konumlarını güçlendirme konusunda işbirliği yapmak başta olmak üzere 13 madde içeriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber