Ege Menemen Sosyal Tesisleri mart ayında açılacak

Menemen Sosyal Tesisleri mart ayında açılacak

25.02.2024 - 00:05 | Son Güncellenme:

Menemen Belediyesi tarafından yapımı hızla sürdürülen Asarlık Sosyal Tesisi mart ayında açılacak. Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Menemenli çocuklar yüzmeyi kanalda değil, havuzunda öğrenecek” dedi.

Menemen Sosyal Tesisleri mart ayında açılacak

İZMİR İHA - Aydın Pehlivan Başkanlığındaki Menemen Belediyesi yeni açılışları için gün sayıyor. Türkiye’nin en büyük tematik çocuk köyü, 460 metre uzunluğundaki battı çıktı, 2 bin metrekarelik kapalı alanda bölgenin en büyük spor merkezi olacak olan fitness center gibi projeler için geri sayım sürerken, açılacak tesislerden biri de Asarlık Sosyal Tesisi. 15 bin 200 metrekare alanda inşa edilen tesis, Menemen’in hasretini de sona erdirecek. İlçenin ilk kapalı yarı olimpik yüzme havuzu hizmete girecek. Kapalı havuzun yanında aynı zamanda yine yarı olimpik olmak üzere bir açık yüzme havuzu ve çocuk havuzu yer alacak. Tesiste havuzlarla birlikte gençlik merkezi, trafik eğitim parkuru, halı saha, aile sağlığı merkezi ve kafeterya yer alacak.

Haberin Devamı

Açılacak tesise ilişkin açıklamada bulunan Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, İlçemizde bir hayal gerçek oluyor ve bunu başarmak bize nasip oldu. Menemen’imizde bizler dahil birçok kişi, çocukluğunda yüzmeyi sulama kanallarında öğrendi. Ne yazık ki o kanallarda kayıplar yaşadık. Artık çağın gerisinde kalan, Menemen’e yakışmayan bu dönemi kapatıyoruz. Asarlık Sosyal Tesisimiz; hem bölgenin bir çekim merkezi olabilmesi yolunda önemli bir adım olacak, hem de Menemen’in evlatları artık yüzmeyi güvenli bir şekilde antrenörler eşliğinde öğrenecek. Mart ayı içinde açılacak tesisimiz, her yaştan hemşehrimizin ihtiyaçlarına cevap verecek” açıklamasında bulundu.