Geri Dön

Meslek hastalığının şifası Aliağa’da

Meslek hastalığının şifası Aliağa’da

Türkiye’de İstanbul, Ankara ve Zonguldak’tan sonra dördüncü Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi Aliağa’da kuruluyor. Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi temel atma töreninde konuşan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Türkiye’nin Batı’ya açılan kapısı olan İzmir’de sağlık alanında atılan bu adım önemli bir ihtiyaca cevap verecek. Son teknolojik imkanlarla donatacağımız 200 yatak kapasiteli hastanemiz hızlıca bitirilecek” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal da, “Yer seçimi doğru; İzmir Aliağa gelişen sanayisi ve büyüyen yatırımlarıyla bu bölgede bir cazibe merkezidir” diye konuştu. Başkan Serkan Acar da, “Hastane Türkiye’nin ekonomisi için stratejik bir üs konumundaki Aliağa’mızın yanı sıra tüm ülkemize hatta uluslararası çapta hizmet verecek. Dünyanın dört bir yanından gelecek insanlarla sağlık turizmini canlandıracak” ifadesini kullandı.

Bakan Akar: "Cumhurbaşkanımız talimatı verdi, hedefi gösterdi. A, B, C planlarımız hazır"Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CNN Türk'te Hande Fırat'ın gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Akar, İdlib'le ilgili olarak, 'Cumhurbaşkanımız talimatı verdi, hedefi gösterdi. A, B, C planlarımız hazır. Yeri gelince uygulanır' dedi.
Annesi ölen keçiye köpek sahip çıktıBursa'da bir haftalıkken annesi ölen keçiye köpek sahip çıktı. Yavru keçi, köpeği emiyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber