Geri Dön
EgeMilli sporcular Seferihisar’da yetişecek

Milli sporcular Seferihisar’da yetişecek

Seferihisar’ın heyecanla beklediği proje için ilk adım atıldı. İlçeyi bir spor üssü haline getirecek olan Spor Bilimleri Fakültesi için ayrılan 60 bin metrekarelik alan, Dokuz Eylül Üniversitesi’ne tahsis edildi

Milli sporcular Seferihisar’da yetişecek

Milliyet - Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Spor Bilimleri Fakültesi’nin Seferihisar’da hayata geçirilmesi için üzerine düşen gerekli tüm girişimlerde bulunan AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Seferihisar’ın sporda öncü bir ilçe olması amacıyla daha nice projelerde AK Parti Seferihisar teşkilatı olarak katkı sağlayacaklarını dile getirdi, “DEÜ Seferihisar ve Foça’daki bazı bölümlerini Buca’daki Tınaztepe Kampüsü’ne taşıma kararı almıştı. Girişimlerimizle birlikte spor bilimleri ile alakalı bölümlerinin Seferihisar’a getirilmesinde ön ayak olduk.

Üniversiteden beklenen onay gelir gelmez, üniversite yönetimiyle görüşüp ihtiyaç listesi oluşturduk. DEÜ’nün Seferihisar’da varlığının artırılmasında büyük emekleri olan üniversite rektörümüz Prof.Dr. Nükhet Hotar’a değerlendirmeleri için teslim ettik. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Sayın Fatma Varank’a Ankara ziyaretimizde, yaklaşık 60 bin metrekarelik taşınmazın, Dokuz Eylül Üniversitesi’ne tahsis edilmesi için talepte bulunduk. Yaptığımız tüm bu girişimler ve çabalarımız neticesinde alanın, üniversitemize tahsis edildiği haberini bizzat rektörümüzden aldım” dedi.

‘Çok mutlu ve gururluyuz’

Aydın, “Üniversitenin kullanımına geçen bu alanda atletizm pisti, olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu, kondisyon salonları, tenis kortları, futbol ve basketbol sahaları, konferans salonu, fizyoterapi merkezi, antrenör salonları ve öğrenci yurtları gibi pek çok antrenman ve müsabaka alanı inşa edilecek. Milli sporcularımız Seferihisar’da yapılacak bu tesislerde yetişecek. Bu sayede Seferihisar’a daha fazla öğrenci gelecek. Bu yıl öğrenci sayısı 450 iken, önümüzdeki yıl bu rakam 6 yüz olacak ve iki senenin sonunda yaklaşık 2 bin öğrenci Seferihisar’a gelmiş olacak. Bu gelişmelerin ardından gerçekleşecek olan ulusal ve uluslararası müsabakalar sayesinde ilçemizde spor turizmi de güçlenecek ve bu durum Seferihisar halkımıza ve esnafımıza da katkı sağlayacak. Böyle bir spor kompleksinin Seferihisar’a kazandırılacağı, ilçemizin Türkiye’nin Spor Bilimleri Merkezi ve dünyaya açılan kapısı olacağı için çok mutlu ve gururluyuz” şeklinde konuştu.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler