Geri Dön
EgeMinik Mirhan’dan belediyeye proje

Minik Mirhan’dan belediyeye proje

Karabağlar Belediyesi’ne sosyal medyadan temizlik çalışmalarıyla ilgili projesini ileten 7 yaşındaki Mirhan’ı ağırlayan Başkan Selvitopu, “Seve seve elimizden geleni yaparız” dedi.

Minik Mirhan’dan belediyeye proje

Karabağlar’da ikamet eden 7 yaşındaki Mirhan Erdem, çöp toplama ve temizlikle ilgili hayalindeki projeyi Karabağlar Belediyesi’ne iletti. Belediyenin sosyal medya hesabıyla hemşehri iletişim hattına ulaşan minik Mirhan, kendi ifadeleriyle şu mesajı bıraktı:

“Merhaba ben Mirhan aklımda bir fikir var. Önce telonojikbir gözlök ve bir dıron alanı tarıycak ve Buluta göndercek ve gözlük çöplerin yerini gösterces. Ve bu uygulama sayesinde geri dünüşün kutusunu göstercek ve çöp kutusu bize puan verecek. Ve bu puanlarla sokak hayvanları gibi kişilere yardım edebilices. Ve unutmadan yaşım 7.”

İyi yerlere gelecek

Konudan haberdar olan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Mirhan ve ailesini makamında ağırladı. Çevre duyarlılığı nedeniyle küçük konuğuna teşekkür eden ve satranç takımıyla futbol topu armağan eden Başkan Selvitopu, “Umarım büyüdüğünde çok iyi yerlere gelirsin. Günümüzde en önemli konuların başında iklim ve çevre sorunları geliyor. Senin bu konuya duyarlı olman ve elde edilecek geliri sokak hayvanları yararına kullanmayı düşünmen çok anlamlı. Bu süreçte bize düşen görev olursa da, seve seve yerine getiririz” ifadelerini kullandı.