Geri Dön
EgeMODEKO ile erken bayram

MODEKO ile erken bayram

MODEKO 2021- 32. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı kapsamındaki özel alanında sergilenen ofis mobilyaları büyük ilgi gördü.

MODEKO ile erken bayram

Fuarın katılımlarına değdiğini, katılmayanların ise dövündüğünü vurgulayan Ofis ve İş Mobilyacıları Sanayici İş Adamları Derneği (OFİSMOD) Başkanı Gökhan Hepkafadar, “İnanılmaz derecede yabancı müşteri vardı. Libya ve Arnavutluk heyetleri ofis mobilyalarına karşı çok ilgiliydi. Ofis mobilyacısı arkadaşlarım MODEKO’da bayramı erken yaşadı. Talep patlamasını karşılamak için temrin sürelerini uzattık” dedi.

Mobilyaya sabit kur

Talepleri karşılayabilmek için ham maddeye ihtiyaç olduğunu belirten Hepkafadar, “MDF ve sünger bulamıyoruz. Bir ay içinde süngere gelen zam yüzde 70’i buldu. Demire gelen zam yüzde 40-50’yi buldu. Böyle olunca fiyatlama yapamıyoruz. Bize sabit döviz politikası uygulansın” çağrısı yaptı.

İzmir’in önemli ihracatçılarından Metin Güreler de, “Pandemi nedeniyle İzmir Mobilya Fuarı’ndan çok büyük bir beklentimiz yoktu. Ama bizi çok ciddi anlamda şaşırttı. Yabancı alım heyeti ziyaretçilerinin yüksek nitelikli olması bizleri mutlu etti. İç piyasadan beklediğimizin üzerinde ilgi var. Pandemi tedbirleri güzel alınmış. Gönül rahatlığı ile ticaret yapmanın keyfini yaşadık” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler