Geri Dön
EgeMutlu son çok yakın

Mutlu son çok yakın

AK Parti İzmir Milletvekili Kaya, üretim ve ihracatta Türkiye’nin birçok kentini geride bırakan Torbalı’da, meslek yüksekokulu da barındıran Mobilya OSB’nin son aşamaya geldiğini açıkladı

Mutlu son çok yakın

Torbalı Organize Sanayi Bölgesi’nin hemen yanıbaşında bulunan hazineye ait arazide kurulacak Mobilya Organize Sanayi Bölgesi’nde sona yaklaşıldı. Yerinde incelemelerin tamamlandığını, 19 Ocak 2021’de yer seçim komisyonunun toplandığını, 31 Mart 2021 tarihinde ise Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü’nün ilgili kurumlara yazı yazarak gerekli işlemlerin yapılmasını istediğini belirten AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, “Çalışmalarda son aşamaya geldik. Mutlu sona çok yakınız. İzmir’in ihracat rekorları kıran marka haline gelmiş mobilya sektörü; içinde üretim tesislerinin olduğu, showroomların bulunduğu, meslek yüksekokulunu bünyesinde barındıran, sosyal tesisleriyle yeni bir OSB’ye kavuşuyor” dedi.

İzmir-Aydın Otoyolu’nun kenarında yer alan OSB arazisinin, eşsiz konumu ile üreticilere büyük avantaj sağlayacağını belirten Kaya, “Otoyol bağlantısı başta olmak üzere, lojistik olanakların genişliği ve Torbalı’nın sanayide, üretimde yer alan tecrübesi sektöre dinamizm katacak. Kentin farklı dinamikleriyle belirli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz istişare toplantılarının birisinde, ortak akıl ile vücut bulan bir fikrin gerçeğe dönüştüğünü görmek memnuniyet verici. İzmir’imizdeki mobilya sektörünün temsilcileriyle buluştuğumuz bir toplantıda, üreticilerimizden gelen talepler üzerine Mobilya OSB sözünü vermiştik. Torbalı’da mevcut OSB’nin yanındaki arazi için çalışmaları başlatmıştık. Gelinen noktada, İzmir’in marka haline gelmiş mobilya üreticilerini, konut alanlarının içerisinde kalmış, büyüme şansı olmayan üretim alanlarından kurtarıyoruz. Özellikle Karabağlar’daki üreticilerimiz, uygun fiziki şartlara sahip, ultra modern OSB’nin içerisinde yer alarak üretime ve istihdama katkı koymaya devam edecekler” diye konuştu.

Meslek odaları bir arada

64 firmanın para yatırarak başvuruda bulunduğu Mobilya OSB’de, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve Torbalı Ticaret Odası’nın içerisinde bulunduğu Müteşebbis Heyet tarafından faaliyetlerin yürütüleceğini belirten Kaya, “Yapılan protokole göre, mevcut Torbalı OSB, Torbalı Mobilya İhtisas ve Karma OSB’ye dönüşecek. İzmir’imize, Torbalı’mıza, iş dünyamıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler