Geri Dön

‘Nitelikli turist bekliyoruz’

Marmaris’in ilk termal tesisini hizmete açan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Nicelikli turistin yanına nitelikli turist eklememiz lazım. Turizmi 12 aya yaymamız için termal önemli” dedi

‘Nitelikli turist bekliyoruz’

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Güney Ege’nin turizm merkezi Marmaris’in ilk termal tesisinin açılışını yaptı.
Ersoy, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, AK Parti Muğla Büyükşehir adayı Mehmet Nil Hıdır, AK Parti Marmaris adayı Serkan Yazıcı ile Netsel Marina Yat Limanı’nda esnafı ziyaret etti. Marmaris Kale Müze’de incelemelerde bulunan Ersoy, yetkililerden kale ve çevresi hakkında bilgi aldı.
Bakan Ersoy, daha sonra Siteler Mahallesi’nde Marmaris’in ilk termal tesisi Grand Yazıcı Club Turban Otel’in termal bölümünün açılışını yaptı. Termal tesis ve havuzlarda incelemede bulunan Ersoy, Marmaris’in sadece denizi kumu güneşi ile anılmaması gerektiğini söyledi.

‘Farkı göreceksiniz’

Ersoy, termal turizmin önemine değinirken, “Turizmin birinci kuralı hayal etmek ikinci kuralı da hayata geçirmektir. Marmaris ileriye gitmeli. Nicelikli turistin yanına nitelikli turist eklememiz lazım. Turizmi 12 aya yaymamız için termal önemli” dedi. Bir tek bakanlığın çabasıyla yol alınamayacağını belirten Ersoy, sözlerini şöyle noktaladı:
“Belediye ile turizm otoriteleri el ele vermelidir. Marmaris artık deniz, kum ve güneş üçlüsünden çıkarak gastronomi, sanat, kültür ve uluslar arası organizasyonlarla söz sahibi olmalıdır. Adayımızın projelerini hayata geçirdiğimiz takdirde Marmaris turizmde hak ettiği ekonomik kazancı sağlar. Birçok turizm şehrimizde uluslararası organizasyonların yapılması için sahneler mevcut. Marmaris’te bunu yaptığımız anda farkı sizler de göreceksiniz. Ben şimdiye kadar gerçekleşmeyecek hiçbir projeyi dinlemedim. Marmaris, artık sürdürülebilir şekilde ileriye götürülmelidir.”

Bursa'da 1 ton bedava hamsi izdihamıBursa Zonguldaklılar Derneği tarafından birincisi düzenlenen 'Hamsi Festivali'nde renkli görüntüler yaşandı. 1 ton hamsinin bedava dağıtıldığı etkinlikte zaman zaman izdiham görüntüleri ortaya çıktı.
23 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteni23 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber