Geri Dön

‘Obezite çok daha büyük tehlike’

‘Obezite çok daha büyük tehlike’

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Serdar Kaçar, son zamanlarda mide küçültme ameliyatları sırasında veya sonrasında gerçekleşen ölümlerin, insanların bu ameliyatlara bakış açısını değiştirdiğini belirtti. Aşırı kilolu şekilde yaşamanın da birçok sağlık riski doğurduğunu dile getiren Prof. Kaçar, “Mide ameliyatlarından korkmayın. 7 gün, 24 saat aşırı kilolarla dolaşmaktan korkun” uyarısında bulundu. Mide küçültme ameliyatlarında ölüm oranının binde iki olduğunu açıklayan Porf. Kaçar, “Bu ameliyatlar artık belli başlı şartlar altında yapılabiliyor. Operasyon standartlarının çerçevesi çizildi. Dolayısıyla zaten güvenilir olan bu ameliyatlar daha güvenilir hale geldi. Bu konuda hastaneler de kendini geliştirdi, doktorlar ekiplerini ve teknolojik imkanlarını artırdı” dedi.

Aksaray'da trafik kazasıAksaray'da minibüs ile kamyonetin çarpışması sonrası 4 kişi yaralandı. Olay yerinde toplanan meraklı kalabalık ise koronavirüs ve sosyal mesafeyi unutup,  kaza yerini izledi.
Begüm ve Ceyhun, Fahriye Evcen'in meydan okumasına katıldıOyuncu Begüm Öner ve Ceyhun Fersoy, magazin dünyasının eğlenceli çiftleri arasında yer alıyor. Çift, karantina günlerinde Fahriye Evcen’in başlattığı parmak hareketleri meydan okumasına dahil oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber