Geri Dön

Ödüle doymuyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sürdürülebilir Ulaşım Projesi ve İzmir Tarih Projesi’yle, Sign of the City Awards 2018’de kazananlar arasında yer aldı. Başkan Kocaoğlu, “Mutlu ve gururluyuz” dedi

Ödüle doymuyor

Şehirlere değer katıp değişim ve gelişimine öncülük eden projelerin ödüllendirildiği Sign of the City Awards 2018 ödülleri sahiplerini buldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi, En İyi Ulaştırma ve Alt Yapı Hizmetleri kategorisinde, ‘Sürdürülebilir Ulaşım Projesi’ ve Kültürel Mirası Koruma / Yaşatma kategorisinde de ‘İzmir Tarih Projesi’ ile iki ödül kazandı. İstanbul’da gerçekleştirilen törene katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ödüllerini Sign of City Büyük Jüri Eş Başkanı ve World Architecture Community Kurucu Başkanı Prof. Dr. Suha Özkan ile Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar’dan aldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentteki karbon salımının azaltılması hedefi doğrultusunda en büyük yatırımı toplu ulaşıma yapıyor. Metro, İZBAN ve tramvay yatırımlarının yanı sıra deniz ulaşımını da çevreci ve konforlu gemilerle takviye eden büyükşehir, elektrikli otobüs filosunun enerjisini de ESHOT çatılarına kurduğu güneş santralinde üretiyor. 2013 yılından bu yana süren İzmir Tarih Projesi çerçevesinde de, Kemeraltı-Agora-Kadifekale üçgeni içinde kalan tarihi kent merkezinin canlandırılması için çalışılıyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve ekibi, İstanbul’da düzenlenen ödül törenine katıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber