Geri Dön
Ege‘Öğrencilerimize sahip çıkacağız’

‘Öğrencilerimize sahip çıkacağız’

Öğrencilik yıllarında çok sıkıntı çektiğini belirten AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Nihat Zeybekci “Onları toplu taşımadan daha uzun mesafede daha ucuza yararlandıracağız” müjdesini verdi.

‘Öğrencilerimize sahip çıkacağız’

AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Nihat Zeybekci, ‘Zeybekci İzmir’i dinliyor’ sloganıyla başlatılan kampanya çerçevesinde oluşturulan 0552 175 35 35 hattına kısa süre içinde 10 binin üzerinde mesaj geldiğini belirtti. Mesajların hepsinin tek tek değerlendirildiğini belirten Zeybekci, “Bunun için 40 kişilik bir ekibimiz var. Hemşehrilerimizin sıkıntılarını, sorunlarını daha net anlama fırsatımız oluyor. Projelerimizi de bu isteklere göre geliştiriyoruz” dedi.

Haber Global Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş’ın programına konuk olan Zeybekci, öğrencilere ucuz ulaşımın yanı sıra ücretsiz internet hizmeti de sunacaklarını belirtti. Zeybekci, okullarda ve gençlik merkezlerinde öğrencilerin sınırsız internetten faydalanabileceklerini duyurdu. Zeybekci, gençlere bu müjdeyi verirken kendi öğrencilik yıllarından da örnek verdi. “Ben ortaokula giderken her gün 225 kuruş yol param vardı. Bazı günler onu yemeğe ayırıp yürürdük o güzergâhı. O yüzden öğrencilik nedir iyi bilirim. Biz de öğrencilerimizi tek kartla, tek binişle uzun mesafe seyahat ettireceğiz” dedi.

Müze-teknoloji merkezi

‘İzmir Platformu’ adıyla bir platform kuracaklarını kaydeden Zeybekci, odaların, borsaların ve kentteki sivil toplum kuruluşlarının içinde bulunacağı bu yapıyla İzmir projelerini geliştireceklerini duyurdu. İzmir’e Türkiye’nin en büyük, dünyanın sayılı müzelerinden birini kazandıracaklarını aktaran Zeybekci, “En büyük projemiz, Urla-Karaburun yarımadasını dünyanın en cazip bilim ve teknoloji merkezi haline getirmek” diye konuştu.

Projeler 4 Şubat’ta

AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Nihat Zeybekci, İzmir’in 15 yıl önce Türkiye’nin ikinci büyük ekonomisiyken bugün üçüncü durumda olduğunu belirtti, “Yaklaşık 5 yıl sonra Antalya ve Bursa ekonomik büyüklük anlamında İzmir’in önüne geçecek. İzmir dünyanın en avantajlı bölgesi. İzmir’in bir hikâyeye ihtiyacı var” dedi. Zeybekci, Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Yönetim Kurulları Ortak Toplantısı’nda kentle ilgili projelerini 4 Şubat’ta açıklayacaklarını söyledi. EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi de, EİB’in 80. yaşında ihracat rekoru kırdığını belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler