Geri Dön
EgeÖğrenmek isteyene her zaman destek

Öğrenmek isteyene her zaman destek

Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, Manisa T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu mahkûmlarından gelen “İngilizce öğrenmek istiyoruz” talebine kayıtsız kalmadı.

Öğrenmek isteyene her zaman destek

Mektupla kendilerine ulaşan mahkumlar için “Her Sayfa Yeni Bir Dünya” projesi kapsamında 150 ders kitabı, CD’ler ve 50 İngilizce romanını cezaevine teslim ettiklerini belireten proje yürütücüsü Öğr. Gör. Elif Doğan Mutaf, “Atatürk’ün ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ sözünü yol gösterici olarak kabul ediyoruz. Bu bağlamda cezaevinden aldığımız ‘İngilizce öğrenmek istiyoruz, ama yeterli kitabımız yok’ yazan bir mektup bizi bu çalışmayı yürütmeye teşvik etti. Gereken yazışmalar ve izinlerimiz sonucunda elimizdeki her seviyeden İngilizce ders kitabı, CD’ler ve romanları bir araya getirdik. Çünkü biliyorduk ki eğer bir yerlerde öğrenmek isteyen birileri varsa biz eğitimciler olarak orada olmalıydık” diye konuştuk.

‘Umarız örnek olur’

“Ülkemizin her köşesinden her bir vatandaşımızın eğitime ulaşmasına küçük bir katkı verebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Mutaf, “Diliyoruz ki attığımız bu adım, yurdumuzun tüm üniversitelerine emsal teşkil eder ve ‘Her Sayfa Yeni Bir Dünya’ yaratmaya devam eder” ifadelerini kullandı.