Geri Dön
EgeÖncelik toplumsal kalkınma

Öncelik toplumsal kalkınma

BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri çerçevesinde hareket eden Ege Genç iş İnsanları Derneği (EGİAD), üyelerine bu alanda yol haritası sunmak üzere, Mazars Denge CEO’su ve Sürdürülebilirlik Elçisi, TÜSİAD Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masa Başkan Yardımcısı Dr. İzel Levi Coşkun’u ağırladı.

Öncelik toplumsal kalkınma

“Sürdürülebilirlik için, kurumlar sadece kendi çıkarlarını düşünmemeli. Bütün sistemin çıkarı düşünülmeli. Sürdürülebilirlik ancak böyle sağlanır” mesajı veren Coşkun, şöyle konuştu:

“Finansal ölçüm yapmayı çok iyi biliyor olabiliriz. Ancak bundan sonra attığımız her adımda, aldığımız her kararda karbon emisyonları, enerji tüketimi, su tüketimi gibi çevreyi, eğitim, eşitsizliklerin azaltılması, kalite, etik, barış ve adalet gibi toplumu etkileyen konularda da ölçüm yapmak, etki alanımızı gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına pozitife döndürmek zorundayız.”

Pandemi yüzleştirdi

EGİAD Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer de, “Pandemi bizi büyük bir yüzleşme noktasına getirdi. Artık maliyetler değil değerler üzerinden hareket etmemiz gerekiyor. Bütünün menfaati, toplumsal kalkınma, yereli güçlendirme ve dayanışma vazifemiz var. Yönetimde olduğumuz iki yıl süresince bu konuların takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler