Geri Dön
EgeOrtalık karışacak

Ortalık karışacak

Buca Belediyesi’nin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden devralacağı stadı gözdençıkarması Altınordu ve İzmirspor’u ayağa kaldırdı. İki kulüp de tesisin yıkılmasına karşı çıkıyor

Ortalık karışacak

Bucaspor, Süper Lig’de maçlarını oynamayı planladığı Yeni Buca Stadı’yla ilgili sorunları birer birer çözmenin mutluluğunu yaşarken, İzmir futbolunu yeni bir stat krizi bekliyor.
Buca Belediyesi, Yeni Buca Stadı’na karşılık Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nden alacağı Buca İlçe Stadı’nı yıkıp Orgeneral Çevik Bir Meydanı’na yeni bir kimlik kazandırma hesapları yaparken, maçlarını 25 yıllık tesiste oynayan Altınordu ile İzmirspor yeni sezonda rakiplerini nerede ağırlayacağını kara kara düşünmeye başladı.
İzmirspor Başkanı Lami Hamarat, 3. Lig’de olduğu gibi Deplasmanlı Bölgesel Amatör Lig’de de maçlarını Buca İlçe Stadı’nda oynamak istediklerini belirterek, “Yapılmış bir stadı yıkmak, hangi akla hizmet etmektir anlamıyorum. Amatör kümeye düşmemiz artık Atatürk Stadı’nın yan sahalarına gideceğimiz anlamına gelmez. Bunu kabul etmeyiz. Buca İlçe Stadı yıkılırsa, yetkililer bizim sorunumuza da çare bulmalı” diye konuştu.
Altınordu Başkanı Mustafa Bilen de, İzmirspor Başkanı Lami Hamarat gibi sportif bir tesisin yıkılmasını doğru bulmadığını dile getirdi.
Gözden geçirilmeli
Altınordu’nun geçen sezon maçlarını Alsancak Stadı’nda oynamak istediğini, ancak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün maç trafiğinin yoğunluğunu gerekçe göstererek olumsuz yanıt verdiğini hatırlatan Bilen, “İzmir’de seyirci potansiyeline sahip altı kulüp var. Buca İlçe Stadı yıkılırsa, biz maçlarımızı nerede oynayacağız? Bu karar mutlaka gözden geçirilmeli” dedi.
İzmir Gençlik Spor İl Müdürü Sabri Sadıklar, Buca İlçe Stadı’nın mülkiyetinin Buca Belediyesi’ne anlaşmalı verileceğini, sportif bir tesisi yıkmanın kolay olmadığını söyledi. Sadıklar, “Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Yeni Buca Stadı’na karşılık Buca İlçe Stadı’nı verirken, mutlaka bazı kriterlere göre hareket eder. Ayrıca İzmirspor ve Altınordu’nun endişe etmelerine gerek yok. Maçlarını oynayacakları bir stat mutlaka bulunur” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler