Geri Dön

Paintball, Tireli Çağrı’yı kör etti

Kısa filmlerde oyunculuk da yapan Çağrı Öksüm, son dönemde tehlike saçan bu oyunun son kurbanı oldu

Paintball, Tireli Çağrı’yı kör etti

Isparta’da üniversite öğrencisi Ali Rıza Atasoy’un, paintball oyunu sırasında gözüne isabet eden plastik mermiyle kör olmasının benzeri, İzmir’in Tire İlçesi’nde de yaşandı. İlçede yaşayan, kısa filmlerde oyunculuk da yapan Çağrı Öksüm’ün, izlediği paintball sırasında arkadaşının silahından çıkan mermiyle sol gözü kör oldu.

Oynamak istemedi
Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu Kağıt İşleme Teknolojisi Bölümü mezunu, 24 yaşındaki Çağrı Öksüm, 3 Ağustos’ta, arkadaşının işlettiği paintball sahasına gitti. Oyuna katılmak istemedi ama arkadaşı İ.B. kabul etti. İ.B, iddiaya göre, kıyafet ve kaskını giydikten sonra sağa sola rastgele ateş etti. Oyunun devre arasında İ.B’nin silahından çıkan plastik mermilerden biri Çağrı Öksüm’ün sol gözüne isabet etti. Çağrı, hemen hastaneye kaldırıldı. İş işten geçmişti, Çağrı’nın sol gözü kör olmuştu. 5 doktor, 11 profesör tarafından muayene edilen Çağrı Öksüm, pisi pisine kör olmaktan büyük acı duyduğunu söyledi.

Nasıl oynanıyor?
Paintball, içi boya ile doldurulmuş küçük plastik toplardan oluşan mermilerle oynanan bir takım ve strateji oyunu. Oyundaki hedef, belli bir süre içinde, karşı takımın kalesindeki bayrağı ele geçirmek, bir rehineyi kurtarmak...


Kısa devre, yangın çıkardı

İzmir’in Bayraklı semtinde çıkan yangında bir ev yandı. Yamanlar Semti’nde, Hüseyin Erkan’ın üçüncü kattaki evi kullanılmaz hale geldi. Prize takılı televizyon fişinin kısa devre yapması sonucu meydana gelen yangında, evde bulunan Serap Erkan ve iki çocuğu, komşular tarafından son anda dışarı çıkarıldı. Dumanların ortasında kalan Serap Erkan ve çocukları, ölümden döndü. Yangını söndürmek için eve giren Ferhat Erkan ve babası Hüseyin Erkan, dumandan etkilendi. İtfaiyenin de müdahalesiyle yangın söndürüldü. Baba-oğul ayakta tedavi edildi. Yangında maddi hasar oluşurken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Alevler sitede durduruldu

Didim’e bağlı Denizköy yakınlarındaki moloz döküm alanında yangın çıktı. Moloz alanında saat 15.40 sıralarında başlayan yangın rüzgarın etkisiyle kısa sürede makilik ve zeytinlik alana sıçradı. Alevler, Uslu Sitesi’ne 50 metre kala kontrol altına alındı. Yangın söndürme ekipleri, bölgede soğutma çalışmalarına başladı.

Corona virüse yakalanan İngiltere Başbakanı Johnson hastaneye kaldırıldıCorona virüse yakalanan İngiltere Başbakanı Boris Johnson hastaneye kaldırıldı.
Otomobilden müzik çaldı, balkonda göbek attılarDenizli’de bir vatandaş otomobilden müzik çaldı. Evde Kal çağrısına uyan vatandaşlar ile balkonda göbek attı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber