Geri Dön
Ege‘Partiye zarar veren cezasını çekmeli’

‘Partiye zarar veren cezasını çekmeli’

Halk TV’ye konuk olan Başkan Kocaoğlu, “Mersin Milletvekili Sağlar’ın disipline sevk edilmesiyle ilgili olarak, “Bu benim adamım, buna ceza verilmesin anlayışı olmaz. Adaletli olacaksın” dedi

‘Partiye zarar veren cezasını çekmeli’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ankara’da partisinin belediye başkanları toplantısına katıldıktan sonra Halk TV’nin konuğu oldu. Başkan Kocaoğlu, Mersin Milletvekili Fikri Sağlar’ın disipline sevk edilmesi, parti içi gelişmeler ve referandum sonuçlarıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Kocaoğlu, Sağlar gibi deneyimli bir politikacının böyle davranmaması gerektiğini belirtti, “Sayın Sağlar çok deneyimli, milletvekilliğini ve parti disiplinini en iyi bilmesi gereken bir insan. Partiye zarar verenlerin, hem partinin hem de ülkenin geleceği açısından disipline edilmesi gerekiyor. Bu benim adamım, buna ceza verilmesin anlayışı olmaz. Adaletli olacaksın” dedi.

‘Ekonomiyi anlatalım’

CHP’de genel başkan sorunu olmadığını vurgulayan Kocaoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “CHP’nin problemi, genel başkan problemi değil. Siyasette hiçbir zaman adamcı olmadım, hiç de adamım olmadı. Doğru yapıyorsam destekleyin, yanlış yapıyorsam karşıma geçin. Doğruda birlik, dayanışma var. Ortada referandum sonucu var. Kemal Kılıçdaroğlu önderliğindeki Cumhuriyet Halk Partisi uzlaşmayı sağladı, cephe oluşturdu. Fakat CHP’nin en zayıf noktası, ekonomiyi konuşmuyoruz. Ekonominin üretmesi lazım. Bu konuyu başka partiler de ele almadı. CHP olarak ülkenin ekonomisini sektör sektör ele almalıyız. Tarımda, hizmet sektöründe, turizmde, lojistikte, finans sektöründe, borçlanmada ne yapmalıyız diye düşünüp, kaynaklarıyla beraber anlatmalıyız. Ülkemiz zengin bir ülke, fakat dış politikamız çöktü. Mustafa Kemal Atatürk’ün dış politikasını bugüne uydurmamız lazım.” Referandumla ilgili olarak da görüşünü açıklayan Kocaoğlu, “Benim şahsi kanaatim, sandıktan kesinlikle ‘Hayır’ çıktığıdır. İspat et deseler edemem. Bizim seçim sistemimizde bunun ispatı son derece zor; hemen hemen imkânsız” dedi. İzmir’deki sonuçtan memnun olduğunukaydeden Kocaoğlu, “Yüzde 68.8’den memnunuz. CHP’nin İzmir’deki oy tabanı yüzde 50. Gerisi diğer partilerin. ‘Bu 68.8 oy bizim’ dersek doğru olmaz” diye konuştu.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler