Geri Dön

Petkim’in termik santralı hızlandı

Petkim, Aliağa kent merkezine kuracağı termik santralın startını verdi. Termik santralın ÇED toplantısı 26 Nisan’da yapılacak.

Petkim’in termik santralı hızlandı

“Socar Power Enerji Yatırımları A.Ş.” tarafından yapılacak olan termik santral “Socar Power Termik Santralı” 490 bin m2’lik bir alana kurulacak.

Sendika başkanı destekledi

Planlanan Enerji Santralında ithal edilen kalorifik değeri yüksek bitüm kömür ve yatırımcı firma ile aynı çatı altında faaliyet gösteren bir diğer firma SOCAR Rafineri A.Ş. tarafından yapılacak STAR Rafinesi’nden son katı ürün olarak ortaya çıkan Petrokokun karışımının yakılması sonucu enerji eldesi sağlanacak. Petkim’in 47. Yılı kutlama töreninde konuşan Petrol İş Sendikası genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, Petkim’in yatırımlarını savunarak; “Kardeş ülke aldıktan sonra Petkim tekrar atağa geçti. 2011 yılı yatırım yılıdır. Özellikle dikey entegrasyona yönelik yatırım kararı almıştır. Bizim gibi petrol ithalatçısı ülkeler ithal ettiği petrolü son damlasına kadar en iyi şekilde kullanmak zorundadır“ dedi.

TEM otoyolunu kilitleyen kazaTEM otoyolu Sakarya geçişinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıkan TIR yola devrildi. İstanbul istikameti bir süre trafiğe tamamen kapandı.
Annesi ölen keçiye köpek sahip çıktıBursa'da bir haftalıkken annesi ölen keçiye köpek sahip çıktı. Yavru keçi, köpeği emiyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber