Geri Dön

‘Polisimiz, halkla el ele, çok güçlü’

Ege bölgesinde Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173’üncü yıl dönümü etkinliklerle kutlandı, “Polis ile halk el ele daha güçlü” mesajı verildi

‘Polisimiz, halkla el ele, çok güçlü’

İzmir’in Çeşme ilçesinde, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173’üncü yıl dönümü törenle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Emniyet Teşkilatı’nın 10 Nisan 1845’te kurulduğunu hatırlatan Çeşme İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev, “Türk polisi, dünya ülkelerindeki polis teşkilatları arasında, her zaman en üst seviyede yer almıştır. Türk polisimizin, faili meçhul olayları çözmedeki başarısı, atış kabiliyeti, cesareti, her zaman birinci olmasını sağlamıştır. Bu, ölçülmüş, değerlendirilmiş ve dünyaca bilinen bir gerçektir” dedi. Ülkenin zoe bir dönemden geçtiğini vurgulayan Alev, “Dış güçler, özellikle askerimizi, polisimizi, insanlarımızı zora sokan bazı dış güçler ve terör örgütleri, devamlı surette, bizlerin en zayıf olduğu anı bekliyorlar. Fakat biz kesinlikle, jandarmamızla, sahil güvenliğimizle, adliyemizle, savcılarımızla, hakimlerimizle, mülki amirlerimizle, 24 saat sizlerin güvenliğini sağlayan şerefli Türk polislerimizle, bunlara müsaade etmeyeceğiz. Özel harekat, asayiş, trafik polislerimizle, 24 saat sizlerin huzur ve güvenliği için buradayız” diye konuştu.

Pasta kesildi

Resmi törenin sona ermesinin ardından, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümü nedeniyle, Cumhuriyet Meydanı’nda bir kokteyl verdi. Kokteylde, özel olarak hazırlanan pasta, İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev tarafından kesildi.

İzmirli sunucu Zahide Yetiş, Çeşme Emniyet Müdürü Gürcan Alev’in yanında asker şapkası giydi telsizden polislerin gününü kutladı.

‘Polisimiz, halkla el ele, çok güçlü’

‘Daha güzel günler için varız’

Türk Polis Teşkilatı’nın 173’üncü kuruluş yıl dönümü nedeniyle, Ödemiş Hükümet Konağı önünde tören düzenlendi. Tören, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi’nin Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasıyla başladı, ardından kortej yürüyüşü yapıldı. Yürüyüş sırasında İlçe Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi ile beraberindeki diğer polisler, çevredekilere karanfil dağıttı, kutlamaları kabul etti. Kiremitçi, “Türk polisi, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin önemli bir kurumu olmanın gururu ve bilinci içerisinde görevini bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir. Daha güzel günler için polis, vatandaş el ele olmalıdır” dedi. Kaymakam Celil Ateşoğlu da “Özveri ile görevlerini yapan emniyet mensuplarımızı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

‘Polisimiz, halkla el ele, çok güçlü’

173. yıla özel şiirli kutlama

Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatı’nın 173’üncü yıldönümü 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda kutladı. İlçe Emniyet Müdürü Vekili Volkan Parıldar ve polisler, tebrikleri kabul etti. Törende, minik öğrenciler ve bir emekli polis memurunun günle ilgili şiiri beğeni topladı.

‘Polisimiz, halkla el ele, çok güçlü’

‘Milletimizin güveni arttı’

Aydın’da Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıl dönümü kutlandı. İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ’un Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Baştuğ, “Polislik artık bir güç kullanma mesleği değil, topluma hizmet sunan bir meslek olarak ön plana çıkmaktadır. Milletimizin polisine olan güvenini ve manevi desteğini bir kat daha artırmıştır” dedi.

‘Polisimiz, halkla el ele, çok güçlü’

Engellilerle şehir turu

Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatı’nın 173’üncü yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Törene katılan Zeytin Özel Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri polis araçlarıyla şehir turu attı. KADRİ KAYA DHA

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber