Geri Dön

Projelere tam destek

Projelere tam destek

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ilçede hayata geçirilecek yeni projeleri konuşmak için Ankara’ya gitti, “Alacağımız her destek bizim için büyük önem taşıyor” diye konuştu.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’da hayata geçirilecek bir dizi projeye ilişkin görüşmelerde bulunmak üzere Ankara’ya gitti. Ankara’daki temaslarına Anıtkabir ziyaretiyle başlayan Aras, daha sonra sırasıyla Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı ziyaret etti. Aras, yaptığı ziyaretlerde Bodrum Belediyesi’nin önümüzdeki günlerde başlatacağı projeler hakkında bilgiler verdi. Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki görüşmelerinde Bodrum’un yeni eğitim tesislerine ihtiyacı olduğunu belirten, bu konuda destek isteyen Başkan Aras, Paşatarlası’na yapılacak yeni Sualtı Arkeoloji Müzesi ile ilgili başlatılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Buradaki öğretmenevinin ve okulun taşınması konusunda süreç başlatıldı.

Sorunlar vardı

Başkan Aras, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan ile görüşmesinde de Aya Nikola Kilisesi’nin restorasyonuyla ilgili yol haritasını anlattı, işlemlerin hızlandırılması yönündeki taleplerini dile getirdi. Yatırım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ndeki görüşmede ise ‘sokak iyileştirme’ projesine mali destek sözü alındı. Ziyarette, Gündoğan ve Ortakent Yahşi bölgesi imar planı onayı sürecinin hızlandırılması da gündeme geldi. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı ile yapılan görüşmede Bodrum’da katı atık ayrıştırma merkezi kurulması ve kongre merkezi gibi konular ele alındı. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndaki ziyarette ise Bodrum’da sık sık yaşanan DSİ boru hatlarındaki arıza ve patlaklar konusunda bir rapor sunuldu, soruna acil çözüm üretilmesi konusunda atılacak adımlar konuşuldu.

Projelere tam destek

Partililerle bir aradaydı

Bodrum Belediye Başkanı Aras, üç gün süren Ankara temasları sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da makamında ziyaret etti. Ankara’daki temasların son derece verimli geçtiğini kaydeden Başkan Aras, “Yapacağımız projelerde alacağımız her destek bizim için önemli. Özellikle turizme katkıda bulunacak projelerimizi önemsiyoruz” dedi.

Milliyet'te Gündem 17.02.2020İşte Türkiye ve dünyadaki günün öne çıkan gelişmeleri...
Magazin Haberleri Bülteni 17 Şubat 2020İşte magazin gündeminin öne çıkan gelişmeleri...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber