Geri Dön

Sağlıklı beslenmenin ipuçları Dörtte Bir’de

Sağlıklı beslenmenin ipuçları Dörtte Bir’de

Özel Egepol Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Rida Berilğen’in, beslenme konusunda oluşan bilgi kirliliğinden duyduğu rahatsızlıktan yola çıkarak yazdığı ‘Dörtte Bir’ adlı kitabı raflardaki yerini aldı.

Eğlenceli hikayeler

İnsanların televizyon veya diğer kaynaklardan edindiği bilgilerin her zaman doğru olmadığını ve kitabın bu konudaki çelişkileri gidereceğine dikkat çeken Berilğen, “Kitabımı 2018 yılında birçok ulusal ve uluslararası akademik kaynağı gözden geçirerek uzun uğraşlar sonucunda hazırladım. Aralık ayında ilk baskısı yapılan Dörtte Bir insanlara yol gösterecek” dedi. Eski bir Mısır atasözü olan, “İnsanoğlu yediklerinin dörtte biriyle yaşar; kalan dörtte üçüyle de doktorları geçindirir” sözünden yola çıkan kitapta sağlık besinlerle ilgili tarihten kısa ve eğlenceli hikayelere de yer veriliyor.

İstanbul çıkışı kapatıldı! Polis denetim gerçekleştiriyorİçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle İstanbul ile birlikte 29 büyükşehir ve akciğer hastalığının en fazla görüldüğü Zonguldak'ın giriş ve çıkışları kapatıldı. Megakent İstanbul'a 00.00 itibariyle araçlar, genelgede istenilen belgeleri göstermek zoruyla şehre girebilirken genelgeye aykırı olan otomobiller il sınırından geri çevrildi. Gece boyunca devam eden denetimlerin sabahın ilk saatlerinde de sürdü.
4 Nisan 2020 Magazin Haberleri Bülteni4 Nisan 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber