Geri Dön
EgeSeferihisar’dan ayda 2 litre yağ

Seferihisar’dan ayda 2 litre yağ

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, kendi ürettikleri zeytinyağını Kovid döneminde gereksinimi olan yurttaşlara ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti

Seferihisar’dan ayda 2 litre yağ

Seferihisar Belediyesi, zeytinyağı fabrikasında yerel üreticilerden alınıp üretilen zeytinlerin yağlarını ihtiyaç sahibi vatandaşlara düzenli olarak dağıtıyor.
Belediye, Beyler köyünde bulunan zeytinyağı fabrikasında 100 dönüm zeytinlikten temin edilen zeytinleri işleyerek ürettiği zeytinyağını, pandemi döneminde maddi zorluk yaşayan ve belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne kayıtlı vatandaşlara her ay iki litre olmak koşulu ile yağ dağıtımına başladı. Neredeyse ayçiçek yağı ile aynı fiyata gelen ve hükümet tarafından ihraç edilmesi yasaklanan zeytinyağına ulaşamayan vatandaşlarının yanında olduğunu belirten Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Bu projeye Seferihisar’da kaynamayan tencere bırakmayacağız diyerek başladık. Belediyemize ait zeytinliklerimizden topladığımız zeytinin yağlarını ihtiyaç sahibi vatandaşla buluşturuyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışıyla halkımıza en iyi hizmeti verebilmek için çalışmaya yılmadan devam edeceğiz” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler