Geri Dön
EgeSırrı Atalay’ın adı bir caddeye verildi

Sırrı Atalay’ın adı bir caddeye verildi

Karabağlar Belediyesi, bir dönem Cumhuriyet Senatosu Başkanlığı ve Başkan Vekilliği ile Adalet Bakanlığı görevlerinde bulunan, 1986 yılında İzmir’de yaşamını yitiren Sırrı Atalay’ın ismini, Peker mahallesindeki bir caddeye verdi.

Sırrı Atalay’ın adı bir caddeye verildi

Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, “Örnek insan Sırrı Atalay’ın ismi, Karabağlar’da ölümsüzleşecek” dedi.

Savcılık ve yargıçlık yaptı
Başkan Kürüm, 12 Eylül döneminde çağdaş ve demokratik duruşuyla Atalay’ın örnek olduğunu belirterek, “Sırrı Atalay’ın ismini ilçemizde yaşatmaktan gurur duyuyoruz. O, Türkiye’deki kirli siyasete rağmen çizgisini değiştirmeden onuruyla yaşayan devlet adamı ve büyüğümüzdü. Örnek devlet adamı Sırrı Atalay’ın isminin, üstün ahlak anlayışının, tüm gençlere örnek olmasını diliyoruz” dedi. Sırrı Atalay, 1919’da Pasinler’de doğdu. Ankara Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra çeşitli yerlerde savcılık ve yargıçlık yaptı. Üç dönem Kars’tan milletvekili seçildi. Temsilciler Meclisi üyeliğinde bulundu.

Galip Öztürk Stadı bir ay sonra hazır
Çiğli Belediyesi tarafından yenileme ve tesis yapım çalışmaları devam eden Yenimahalle’deki Galip Öztürk Stadı, önümüzdeki ay halkın hizmetine açılacak. Çiğli’nin en büyük spor kompleksi olan ve Belediye eski Başkanı Galip Öztürk’ün adını taşıyan stat, bakım ve onarım çalışmalarından sonra daha büyük bir kapasiteyle hizmet verecek. Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, spor tesislerine büyük önem verdiklerini belirterek, şu açıklamayı yaptı:
“Sahanın çimleri yenilendi. Tribünler genişletildi ve güçlendirildi. Rakip takımların taraftarları için ek tribün yapıldı ve seyirci kapasitesi 2 bin kişiye çıkarıldı. Stadın hemen yanında, her katı 360 metrekare olan 4 katlı tesis inşaatı sürüyor. Burada toplantı odaları, kafeterya, revir, hakem, antrenör odaları, duşlar olacak. Stat, ilçemize yakışır hale getirilecek.”

Köylere konteyner dağıtılıyor
Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, köylere çöp konteynerleri yerleştirmeye başladı. Bir süre önce şehir merkezindeki 400 litre kapasiteli çöp konteynerlerini 750 litreliklerle değiştiren belediye, boşa çıkanları köylere dağıtıyor. Dağıtıma, Avşar köyünden başlandı. Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Adnan Mut, 37 köye toplam 100 konteynerin ihtiyaçları oranında dağıtılacağını söyledi. Mut, “Bir süredir bilindiği gibi köylerimizin çöpünü de biz topluyoruz. İlçe merkezinde olduğu gibi, köylerimizde de temizliği üst seviyeye getirmek istiyoruz”dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler