Geri Dön

Siyasette yeni parti İzmir’de şekilleniyor

EDP ve Yeşiller Partisi’nin birleşmesiyle kurulacak olan yeni parti için İzmir’de ilk toplantı yapıldı. “İnsan, Doğa ve Emek İçin Yeni Siyaset” sloganıyla 25 Kasım’da kurulacak yeni bir çatı altında birleşme kararı alan Eşitlik ve Demokrasi Partisi ile 2008 yılında yeniden kurulan Yeşiller Partisi’nin temsilcileri İzmir’de buluştu.

Siyasette yeni parti İzmir’de şekilleniyor

Kurulacak yeni partinin İzmir Koordinasyon Komitesi tarafından düzenlenen toplantıya Yeşiller Partisi Eş Sözcüsü Yüksel Selek, EDP Genel Başkanı Ferdan Ergut ve Yazar Oya Baydar katıldı.
Yazar Oya Baydar, yeni kurulacak partinin mağduriyetleri yarıştırmaması gerektiğini savundu. Baydar, “Toplumda her kesimin bir mağduriyeti var ve herkese göre kendi mağduriyeti diğerlerinden daha önemli” dedi.

Polis havadan helikopterle uyardı: Evde kal AdanaAdana'da polis, corona virüs salgını için alınan önlemler kapsamında, helikopterlerle vatandaşlara anons yaparak, "Kendi sağlığınız ve çevrenizdekilerin sağlığı için evinizde kalın. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmıştır" uyarısında bulundu.
Deve şakası arkadaşının aklını başından aldıBirleşik Arap Emirlikleri'nde aç kalan develer yoldan geçen araçları durdurdu. Araçta bulunanlar ise develere ekmek verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber