Geri Dön
EgeSoğuk kış günlerinde içleri ısıtan destekler

Soğuk kış günlerinde içleri ısıtan destekler

Sosyal belediyecilik alanında yürüttüğü çalışmalarla dikkat çeken Kuşadası Belediyesi, “Dışarıda Kara Kış, Kuşadası’nda Dayanışma Var” sloganı ile başlatılan proje kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere soba, yakacak ve gıda paketi desteğinde bulunmaya devam ediyor.

Soğuk kış günlerinde içleri ısıtan destekler

4446114 numaralı Kara Kış Destek Hattı’na ve Güvercin Masa’ya yapılan başvuruların ardından gerçekleştirilen sosyal inceleme neticesinde ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişi ve ailelere gıda ve yakacak desteğinde bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin son adresi İkiçeşmelik ve Hacıfeyzullah mahalleleri oldu. Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari, havaların soğumasıyla birlikte yaklaşık 3 bin ihtiyaç sahibine 600 ton kömür, 78 aileye ise soba desteğinde bulunulduğunu belirtti.

Sıcak çorba ikramı

Soğuk kış günlerinde vatandaşlara sıcak çorba ikramı da sürüyor. Sosyal ve Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri son olarak Kirazlı Mahallesi sakinlerine ikram aracından sıcak çorba ikramında bulundu. SÇorba ikramının her mahallede yapılacağı belirtildi.

Davutlar’da alt ve üstyapı yenileniyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi tarafından Davutlar Mahallesi’nde başlatılan yol yapım seferberliği hız kesmeden sürüyor. Kanalizasyon hattı döşendikten sonra AYDEM ve Türk Telekom tarafından elektrik ve internet alt yapıları yenilenen cadde ve sokaklarda Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce yol çalışması yürütülüyor. Hafriyat ve tesviye işleri tamamlanan cadde ve sokaklara zemin iyileştirme çalışmalarının ardından kilit parke taşı döşenecek.