Geri Dön

Söke’de meydan önlemi

Söke’de meydan önlemi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Söke Belediyesi, vatandaşların park ve yeşil alanlarda oturmamaları için önlem aldı, oturma grupları ve banklara şerit çekildi. Ancak özellikle 65 yaş üstü vatandaşlar uyarı ve şeritlere aldırmayınca, bu kez tüm park ve meydanlar kapatıldı. Başkan Levent Tuncel, “Ekiplerimiz tarafından haftasonu banklara çekilen şeritler koparılınca Belediye Meydanı’nı mecburen kapatmak zorunda kaldık. Amacımız sizlerin sağlığını korumak” diye konuştu.

Sokakta bir garip corona testi! İl Sağlık Müdürlüğü yalanladı ama...İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, İl Sağlık Müdürlüğü'nde görevli iki sağlık çalışanı, vatandaşlara sokakta corona virüs testi yaptı. Sosyal medyada yayılan görüntülerin ardından İl Sağlık Müdürlüğü, böyle bir uygulamalarının olmadığını, bir vaka için giden ekibin kendilerini gören vatandaşlara test yaptığı açıklamasında bulundu.
Doğal hayatta yaşayan hayvanlar görüntülendiTarım ve Orman Bakanlığı, her hafta doğal hayatta yaşayan hayvanların görüntüsünü sosyal medya üzerinden paylaşıyor. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan görüntülerde, doğal hayatta yemek arayan hayvanların görüntüleri paylaşıldı. Ayrıca, dağ keçilerinin düz duvara tırmanma görüntüsü de video içerisinde yer aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber