Geri Dön
EgeSözünü tuttu

Sözünü tuttu

Efeler Belediye Başkanı Atay, yalnızca kadınların istihdam edileceği Tarımsal Ürün Fabrikası’nın inşaatının tamamlandığını belirtti, “Bizim için önemli bir yatırım” dedi

Sözünü tuttu

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Efeler Belediyesince Tepecik Mahallesi’nde inşası tamamlanan Tarımsal Ürün Fabrikası’ndaki çalışmaların son aşamaya geldiğini belirtti. Yalnızca kadınların istihdam edileceği ve yerli tarım ürünlerinin katma değer kazanacağı fabrikanın inşaatı tamamlandı. “Fabrikamızın makineleri gelecek ve çok yakın bir zamanda üretime geçeceğiz” diyen Başkan Atay, Efeler halkına seçimden önce verdiği bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğu içinde olduğunu kaydetti.

Kadınların ürettiminin dünyaya ihraç edileceğini söyleyen Atay, “Fabrikamızda kadınlar; yaş incir reçeli, kestane şekeri, turşu ve salça üretecek; enginar, pancar ve ceviz  işleyecek” dedi.

Başkan Atay, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde işçileri ziyaret etti, Kocagür Mahallesi’ndeki Temizlik İşleri Müdürlüğü Şantiyesi’nde personelle bir araya geldi, “Bütçemizin elverdiği şekilde, bu dönemin sonunda da sizlere ikramiye vermeye söz veriyorum. Ben birilerini işten çıkararak sizlere ikramiye vermeyi doğru bulmadığım gibi, kendi ahlakıma da yakıştıramam. Birlikte üreteceğiz,  hakça paylaşacağız” dedi.

Uluslararası ödül

Efeler Belediyesi’nin bölgede yaşanan çevre sorunlarına dikkat çekmek adına 2019’da düzenlediği ‘Çevre Film Günleri’ kapsamında, İranlı yönetmen Mirabbas Khosravizead tarafından çekilen ‘Aydın’ adlı film, ABD’de, İMDB tarafından da tanınan World Premiere Film Awards Festivali’nde, ‘En İyi Sosyal Farkındalık Film Ödülü’ aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler