Geri Dön

TAKEV öğrencileri için süper fırsat

İzmir’deki Türk Alman Eğitim Vakfı (TAKEV) Fen ve Anadolu liseleri, Türkiye’nin DSD-B 1 (Federal Almanya Kültür Bakanları Kurulu’nun hazırladığı, tüm dünyada akademik dil yeterliliğini belirleyen diploma) yürütme onayı alan ilk özel okulu oldu.

Onay üzerine Alman Hükümeti tarafından atanan eğitimci Martina Hatebur, İzmir’e gelerek TAKEV Okulları’ndaki görevine başladı. Hatebur, bu diplomaya sahip her TAKEV öğrencisinin Alman üniversitelerinde doğrudan öğretime başlama hakkına sahip olacağını söyledi. 

İş başvurusunda da...
TAKEV Okulları Genel Müdürü Gönül Ketenci de bu diplomanın, Alman Dışişleri Bakanlığı’nın sadece yurtdışında bulunan Almanca eğitim veren seçkin okullarda uyguladığı bir sınavın sonucunda verilen sertifika olduğunu belirtti. Ketenci, “TAKEV’den mezun gençlerimizin üniversite tercihleri Türkiye’deki seçkin üniversitelerle sınırlı kalmayacak. TAKEV’de alacakları Almanca eğitim sayesinde elde edecekleri DSD-2 C1 diploması Almanya’da ve Avrupa’da hazırlık sınıfı okumadan üniversiteye geçiş imkanı sağlıyor. Türkiye’de faaliyet gösteren büyük Alman firmalarının iş koşullarının başında da bu diploma yer alıyor” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber