Geri Dön

Tekrar Ege’yi seçeriz

Gelecek şurasının sonuç raporuna göre, öğrencilerin yüzde 80’i yeniden üniversite seçme olasılığı durumunda tekrar Egeli olmak istiyor.

Tekrar Ege’yi seçeriz

Geleceğe yönelik strateji ve politika oluşturma hedefiyle yapılan şuranın sonuç raporu; araştırma performansı, eğitim kalitesi, toplumla ilişkiler, kampüs yaşamı ve yatay konular olmak üzere beş bölümde oluştu.
Eğitim kalitesi bölümünde; üniversite öğrencilerinin yüzde 80’i tekrar Ege’yi tercih edebileceklerini belirtti. Akademisyenlerin de araştırmaya eğitimden daha fazla yöneldiği açıklandı. Ege Üniversitesi’nin “Araştırma Üniversitesi” olma yolundaki hedefi doğrultusunda disiplinlerarası kurumsal mekanizmaların oluşturulması gerekliliği belirtildi. Eğitim ve öğretimin yeni nesil teknolojilere adaptasyonu sürecine de değinen raporda; yeni neslin bilgiye erişim kolaylığının farkında olduğu, üniversitenin rolünün de bu bağlamda yeniden tanımlanması gerektiği üzerinde duruldu.

Sanayiye katkı artmalı

Araştırmaların ekonomiye katkı sağlaması için sanayinin gerçek sorunlarının belirlenmesi ve buna göre çalışmalar yapılması istendi. Toplum bağın güçlendirilmesi önerildi.

MSB'den Mehmetçik için 'kış' paylaşımıMilli Savunma Bakanlığı, Türkiye sınırında zorlu hava koşullarında görev yapan Mehmetçiği anlatan bir video yayımladı.
Temizlik işçisi ile sokak köpeğinin dostluğuMalatya'da kendisi ile ilgilenen temizlik görevlisine patisini uzatarak teşekkür eden sokak köpeğinin görüntüsü herkesi duygulandırdı. Hayvan sevgisiyle sosyal medyada günün kahramanı olan temizlik görevlisi ise çalıştığı Yeşilyurt Belediyesinde çeyrek altın ile ödüllendirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber