Geri Dön

Turizmde 9 gün sevinci

Turizmde 9 gün sevinci

Kurban Bayramı’nın yüksek sezonun yaşandığı Ağustos ayına denk gelmesi ve tatilin 9 güne uzatılması nedeniyle, Çeşme’deki turistik otel, butik otel ve pansiyonlarda rezervasyonlarda yüzde 100 doluluk yaşandı. Başkan Muhittin Dalgıç, 9 günlük tatil nedeniyle Çeşme Belediyesi tarafından tatilcilerin huzurlu ve stresten uzak bir tatil yaşanması için bütün önlemlerin alındığını açıkladı. Bayram tatilinde Çeşme Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İzmir’den gelecek takviye ekiplerle güçlendirilecek. Çeşme otoban girişlerinde ve eski İzmir yolu girişinde 24 saat görev yapacak olan emniyet ekipleri, yollarda ve eğlence yerlerinde denetimleri arttıracak. Erken seçimin yapıldığı Haziran ayı dışındaki aylarda geçen yıla göre yüzde 30’lara varan yükseliş olduğunu belirten Çeşme Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, “2018 turizm sezonuna yüksek beklentiyle başladık. 2016 ve 2017 yıllarında global olarak Türkiye turizm hareketinde ve cirosunda tarihinde yaşamadığı kayıpları verdi. Toparlanmaya başlayan turizmimiz, 2018 yılı için tüm paydaşlarda yüksek beklenti ümitleri verdi. 2018’in son 6 ayında beklentiler karşılandı, mevcut istikrar devam ederse beklentilerin üstüne çıkarız” ddiye konuştu.

12 aya yayılacak

ÇEŞTOB Başkan Yardımcısı ve Boyalık Beach Otel Genel Müdürü Orhan Belge de şu ifadeleri kullandı: “Bayrama bir ay kala ciddi doluluklara ulaştık. Temmuz ayı da yüzde 90-95 bandındaki dolulukla geçti. Özellikle Eylül ayında geçen yıla göre bir patlama bekliyorum.

Çeşme’de bundan sonra geriye dönüş yok. Havayolu projesi, İstanbul İzmir yolunun 3.5 saate düşecek olması, altyapının yenileniyor olması Çeşme’yi çok farklı bir yere taşıyacaktır. Termal turizmi de gerçekleştirilebilirse, kış aylarında dış pazarı ilçemizde görebileceğiz.”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber