Geri Dön
EgeTurizmin dönüm noktası olmalı...

Turizmin dönüm noktası olmalı...

İstanbul’dan Travel Turkey için güç birliği çağrısı yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, “Dünyada ses getirecek bir fuar yapmalıyız” dedi

Turizmin dönüm noktası olmalı...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İstanbul ziyaretinde TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ile bir araya geldi. 2-4 Aralık tarihleri arasında on beşinci kez düzenlenecek Travel Turkey İzmir fuarı için güç birliği çağrısı yapan Başkan Soyer, “Travel Turkey İzmir için elimizden gelen ne varsa yapacağız. Çok görkemli, dünyada ses getirecek bir fuar yapmalıyız. Çıtayı ne kadar yüksek tutarsanız o kadar memnun oluruz. Bunun İzmir ve Türkiye için bir dönüm noktası olması mümkün” dedi.

Soyer’e teşekkür etti

Travel Turkey İzmir’in artık Türkiye’nin fuarı olduğunu ve çok iyi bir hazırlık yaptıklarını dile getiren Bağlıkaya da, “Seyahat acenteleri için hazırlan ürün paketleri başta olmak üzere turizm için yaptıklarınız nedeniyle teşekkür ediyorum. Bakanlık, valilik ve vakıflar gibi ayrı yapıların da turizm için uyum içinde çalışıyor olmasıda çok önemli” ifadelerini kullandı. Ülkenin en çok ihtiyaç duyduğu şeyin dayanışma olduğunu belirten Soyer, “Ne kadar çok birleşebilirsek gücümüz çoğalıyor. Visitİzmir mobil turizm uygulaması tam da böyle bir kolektif çalışmanın ürünü. Bir yıl boyunca 40 uzman çalıştı. Bir tür dijital turizm ansiklopedisi oldu. İzmir’i gezmek isteyenler şehrin 30 ilçesinde 2 bin 300’den çok noktası hakkında bilgi alabiliyor. Daha önce bunların hepsinin aynı şehirde olduğuna dair bir algı yoktu. Buradan yeni turizm paketleri ortaya çıksın istiyoruz çünkü olağanüstü bir zenginlik var” diye konuştu.

İzmir, UNESCO ile bir bütün olacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Kentimiz İzmir Derneği tarafından hazırlanan Avrupa Birliği destekli “Kültürel Mirasın Korunmasında Daha Güçlü Bir Sivil Toplum” projesinin Bornova Yeşilova Höyüğü’ndeki tanıtım etkinliğine katıldı. “Kültürel mirası korumak, yaşatmak ve geleceğe taşımak bu şehrin belediye başkanı olarak benim en temel önceliklerimden biri” ifadelerini kulanan Soyer, şöyle konuştu:

“Kemeraltı’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası geçici listesine girmesini hep birlikte başardık. ‘Dünyanın İzmir Mirası’ adını verdiğimiz çalışma kapsamında Gediz Deltası’nın Türkiye’nin ilk UNESCO Dünya Doğa Mirası olabilmesi için başvurumuzu yaptık. Geçici listede bulunan Birgi Tarihi Kenti ve Foça, Çandarlı, Çeşme kalelerini kapsayan Ceneviz Ticaret Yolu’yla ilgili süreçleri ise yakından takip ediyoruz. İzmir’i, UNESCO markasıyla anılan bir şehir haline getirmeyi hedefliyoruz.”

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler