Geri Dön
EgeTürkiye’nin sesini dünyaya duyuruyor

Türkiye’nin sesini dünyaya duyuruyor

Ege’den siyaset ve iş dünyası temsilcileri, Anadolu Ajansı’nın (AA) 101. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Türkiye’nin sesini  dünyaya duyuruyor

Anadolu Ajansı’nın gelişen teknolojiye uyum sağlayıp kendini sürekli yenilediğini ve Türk basınının gelişmesine katkı sağladığını dile getiren Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, “101. yılını en içten dileklerimle kutluyor, ilkeli ve sorumlu habercilik anlayışının bundan sonra da süreceğine inanıyorum” dedi.

13 dilde yayın

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, Atatürk’ün talimatıyla Milli Mücadele’nin haklılığının dünya kamuoyuna duyurulması amacıyla kurulan Anadolu Ajansı’nın, bugün 13 dilde yayın yaparak sadece Türkiye’nin değil dünyanın saygın haber ajanslarından biri olduğunu ifade etti. Muğla Valisi Orhan Tavlı ise, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna tanıklık eden, her daim halkın doğru ve tarafsız şekilde haberdar olmasını sağlayan AA’nın 101. kuruluş yıl dönümünü kutladığını bildirdi.

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “Demokrasinin çok seslilik kuralını işletebilmek adına başarılı çalışmalar yürüten Anadolu Ajansı’nı tebrik ediyorum” diye konuştu. İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli de, “İlk günkü inançla habercilik yolculuğuna devam eden ve yurdumuzun sesini 5 kıtada her noktaya taşıyan Anadolu Ajansı’nın 101. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun” ifadelerini kullandı. İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, 101 yıllık tarihinde Türkiye’nin başarılarını uluslararası alana taşıyan bir iletişim kanalı olan AA’nın gelişen medya tekniklerini kullanarak sürekli yenilendiğini kaydetti. Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar ise, “101. yıl dönümünü bu vesile ile gönülden kutluyor, en doğru haberi, objektif, hızlı şekilde geniş kitlelere duyuracağı nice başarılı yıllar diliyorum” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler