Geri Dön
EgeÜç ayda rekor kırdı

Üç ayda rekor kırdı

Ocak ve şubat aylarından sonra mart ayında da yüzde 81’lik artışla 35 milyon doları Türkiye’ye kazandırarak artış rekortmeni olan Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği, 2021’in ilk çeyreğinde yüzde 65’lik yükselişle ihracatını 90 milyon dolara çıkardı.

2020’de virüsten korunma çabasının medikal tekstil ürünlerine ilgiyi artırdığını söyleyen Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Jak Eskinazi, “Ege Bölgesi’nin ise teknik tekstil ihracatı yüzde 98 artırarak 194 milyon dolara yükseldi” dedi. Sektörü geliştirmeye yönelik projelere de değinen Eskinazi, şöyle konuştu:

İspanya hedefte

“2019’dan beri ilk 80 bine giren ve Tekstil Mühendisliği seçen 166 öğrenciye burs sağladık. Pamuk ihtiyacının yerli üretimle karşılanması için sektör temsilcileriyle yerli üretimin artırılmasına yönelik çalışmalar başlattık. 24-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında da Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği ile birlikte İspanya Dijital Sektörel Ticaret heyeti gerçekleştireceğiz.”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler