Geri Dön
EgeÜretici, 100 yıllık hayaline kavuşuyor

Üretici, 100 yıllık hayaline kavuşuyor

Ödemiş Belediyesi, Hacıhasan-Kemer-Yılanlı bölgesini doğrudan Bozdağ-Salihli karayoluna bağlayan, yakıttan ve zamandan tasarruf sağlayacak yeni yolun ilk etabını tamamladı

Üretici, 100 yıllık hayaline kavuşuyor

Ödemiş Belediyesi, Hacıhasan-Kemer-Yılanlı bölgesini doğrudan Bozdağ-Salihli karayoluna bağlayan yeni yolun ilk etabını tamamladı. Kemer Mahallesi Başalan Mevkii’nden Birgi Küme Evleri Mevkii’ne uzanacak bağlantı yoluyla, bölge üreticisini 19 kilometrelik tasarrufla karayoluna bağlamayı hedefleyen Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bölgedeki üreticilerin asırlık hayali olan yeni yol çalışmalarının ilk etabını tamamladı. Başkan Yardımcısı Özay Kaptan, Kemer Mahallesi Muhtarı Mehmet Şahin ve üreticilerle birlikte yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Mesafe azalıyor

Kaptan, Hacıhasan-Kemer-Yılanlı mahallelerini ve hatta Kiraz’ı doğrudan Salihli karayoluna bağlayacak yeni yolun bölge üreticilerinin yüz yıllık hayali olduğunu vurguladı, “Ekiplerimiz kar kış demeden zor şartlarda yeni yolu açıyor.

Kemer Başalan’dan başlayan ilk etabı bitirmiş durumdayız. Birgi Küme Evleri bölgesinden de çalışma başlatarak bir iş ekiple daha çalışmaları hızlandırmak istiyoruz” dedi. Proje tamamlandığında, bölge sakinleri 24 kilometrelik güzergâhı dolaşmak yerine 5 kilometrelik yolla karayoluna bağlanacak. Yakıttan ve zamandan tasarruf sağlanacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler