Geri Dön

‘Uyuşturucuyu sporla yeneriz’

‘Uyuşturucuyu sporla yeneriz’

İzmir’de ‘Sporla Kal, Güvende Kal Projesi’ kapsamında panele katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Uyuşturucu illetini sporla önleyebiliriz” dedi.

Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen, ‘Sporla Kal, Güvende Kal Projesi’ kapsamında, ‘Bağımlılıkla Mücadelede Biz de Varız’ panelinin dördüncüsü bugün İzmir’de yapıldı. Konak’taki Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen panele Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın yanı sıra milli okçu Mete Gazoz, milli cimnastikçiler Demet Mutlu ve İbrahim Çolak, Göztepeli milli futbolcu Yasin Öztekin, Ege Üniversitesi’nden Prof. Dr. Zeki Yüncü, RTGD Başkanı Şebnem Bursalı ve Posta Gazetesi Ege Bölge Ege Ekler Yayın Yönetmeni Banu Şen konuşmacı olarak katıldı.

Hedef, 500 merkez

Uyuşturucunun zararlarını anlatan Bakan Kasapoğlu, “Spor, uyuşturucu illetini önlemek açısından çok önemli bir araç. Bizleri zihnen ve bedenen sağlıklı tutuyor. Spor yapan insan az hasta oluyor. Bu sağlık harcamaları açısından da önemli. Uyuşturucu çok sinsi bir konu. Gençler dost çevrenizi iyi seçin. Aileler evlatlarımızı iyi takip edelim. Çareyi yanlış yerde aramasın gençlerimiz. Toplumun hiçbir evladını hiçbir illete teslim etmemek için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’ye önemli tesisler kazandırdıklarını kaydeden Bakan Kasapoğlu, “Yüzmeyi Bilmeyen Kalmasın Projesi çok ilgi gördü. Tesisler 7-24 hizmette. Gece yarısı da spor yapabilirsiniz. 5 adet olan Gençlik Merkezi sayımız 300’ü buldu. Hedefimiz 500 merkeze ulaşmak” diye konuştu. MUSTAFA KÖPRÜLÜ DHA

‘Uyuşturucuyu sporla yeneriz’

‘Stat konusunda destek olacağız’

İZMİR’DE temaslarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Karşıyaka Spor Kulübü’nün Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’ni ziyaret etti. Kasapoğlu, yeni stat, salon ve tesis projelerinin görsellerini sergileyen Karşıyaka’ya stat konusunda desteklerinin süreceğini söyledi.

Başkan Büyükkarcı, kulübün anı defterini imzalayan Bakan Kasapoğlu’na, üzerinde isminin yazılı olduğu forma hediye etti. Kasapoğlu, vefat eden eski Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü’den sonra Karşıyaka’nın kulüp binası ve Çiğli Tesisleri’ni ziyaret eden ilk spor bakanı oldu.

Kasapoğlu, geçenlerde yaşamını yitiren Karşıyaka’nın sembol isimlerinden Spor Hekimi Bülent Zeren’in kurduğu Karşıyaka Spor Tarihi Müzesi’ni de ziyaret etti, Zeren’in oğlu Can Zeren’e başsağlığı diledi. l ERGİN KARATAŞ DHA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Nazım Hikmet paylaşımıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, şair, roman, oyun ve anı yazarı Nazım Hikmet Ran, vefatının 57. yılı dolayısıyla sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber