Geri Dön

‘Vatandaşın ekmeğini büyütebilmek önemli’

Muhtarlarla dört toplantı yapan Büyükşehir Başkanı Kocaoğlu, “İzmir’in kalkınmasından topyekûn kendimizi sorumlu tuttuk. Önemli olan, vatandaşımızın ekmeğini daha da büyütebilmek” dedi.

‘Vatandaşın ekmeğini büyütebilmek önemli’

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Yarımada bölgesi ilçelerinden Karaburun, Çeşme, Urla ve Seferihisar’ı aynı gün ziyaret ederek muhtarlarla dört ayrı toplantı yaptı. Sorunları yerinde dinleyen Başkan Kocaoğlu, erken seçim ile ilgili “Yeni bir sayfanın açılma olanağı ortaya çıktı. Mutlaka demokrasimize sahip çıkacak ve vatandaşlık görevimizi yerine getireceğiz” dedi.

‘Katılımcı yönetim’

Karuburun’da Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve 16 muhtar, Çeşme’de Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ve 25 muhtar, Urla’da Belediye Başkanı Sibel Uyar ve 37 muhtar, Seferihisar’da da Belediye Başkanı Tunç Soyer ve 21 muhtarla görüşen Başkan Aziz Kocaoğlu, sorun ve talepleri tek tek dinleyerek not aldı.

Sorunları birlikte değerlendirip birlikte çözmek amacıyla bu toplantıları gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Aziz Kocaoğlu, “Yerinde, katılımcı yönetim anlayışının bir uygulaması bu. Kentin kalkınmasından, gelişmesinden, kent insanının hayat standardının ve gelir düzeyinin yükselmesinden, yani topyekün İzmir’in kalkınmasından kendimizi sorumlu tuttuk. Gerçekleştirdiğimiz projelerde hep ‘Vatandaşımızın ekmeğini nasıl büyütürüz?’ diye soruyoruz” dedi.

Yarımada muhtar turuna ilk olarak Karaburun’dan başlayan İzmir Büyükşehir Başkanı, muhtarların arıtma ve kanal ile ilgili isteklerini değerlendirdi. Mordoğan arıtması ve kanalı ile ilgili süreci tamamladıklarını, çalışmalara başlayacaklarını, içme suyu şebekelerinin yenilendiğini ve DSİ göletine arıtma yapılarak 2018 yılında şebekeye buradan su verileceğini söyledi.

Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ilçenin İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırlarına bağlanmadan önce de Başkan Kocaoğlu’nun desteğini gördüğünü belirtti. Karaburun’un ardından Çeşme’de muhtarlarla bir araya gelen Başkan Kocaoğlu, ilçenin eskiyen ve kaçaklara neden olan şebekelerini 3 etap halinde yenilediklerini, ilave kanalizasyon yapacaklarını, yeni su kaynakları bulduklarını ve yazın su sıkıntısı çekilmemesi için bütün hazırlıkları tamamladıklarını söyledi. Urla’da da talepleri dinleyen Kocaoğlu, Bademler’e kurdukları Doğal Yaşam Parkı’nın beğenilmesi halinde bu diğer bölgelerde de yaygınlaştırabileceklerini söyledi. Kocaoğlu, Yarımada turunun son durağı olan Seferihisar’da da 21 muhtarın sorun ve önerilerini dinledi.

‘Yeni bir sayfa açılabilir’

24 Haziran’a çekilen Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin hayırlı uğurlu olmasını da dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu şunları söyledi: “İnşallah güvenli, adaletli bir şekilde herkesin içine sinen bir seçim yapılır ve parlamenterlerimiz, cumhurbaşkanımız seçilir; ülkeyi, devleti idare eder. Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Dış politikada, ekonomide, terörde ciddi sıkıntılarımız var. 1.5 sene kala kimse koltuğu bırakıp seçime gitmez. Seçimle yeni bir sayfanın açılma olanağı da artırıyor. Mutlaka vatandaşlık görevimizi yerine getireceğiz.”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber