Geri Dön

Vodafone İzmir’e 100 milyon $ yatırdı

İcra Kurulu Başkanı Timuray: 2009’da hazırladığımız stratejik planda İzmir’e özel program belirledik. Burada yerelleşerek büyüyeceğiz

Vodafone İzmir’e 100 milyon $ yatırdı

İzmir’e yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırım yapan, İstanbul’daki sel felaketinin ardından Gaziemir’deki teknoloji merkezini veri merkezine dönüştüren Vodafone, 2009’da hazırladığı strateji planı kapsamında kente özel program belirledi. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, İzmir’in teknoloji konusunda tartışılmaz bir potansiyeli olduğunu, bu yüzden stratejik programda öncelikli konumda bulunduğunu söyledi. Timuray, “İzmir, yatırımlarımızda önemli pay alan bir yer. Şu an Vodafone’un can damarı diyebiliriz” dedi. Veri merkezi için daha önceden 18.5 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını, taşınma gündeme geldikten sonra 40 milyon liralık ilave yatırıma yöneldiklerini dile getiren Serpil Timuray, şebeke altyapısı içinse 70 milyonluk atırım gerçekleştirdiklerini aktardı.
İzmir’deki düşük pazar paylarına rağmen memnuniyet derecesinin çok yüksek olduğunu vurgulayan Timuray, sözlerini şöyle tamamladı: “Markanın yerelleşmesi önemli bir unsur. Genel tanıtım kampanyasının yanı sıra İzmir’de yerel faaliyetler yapacağız. İzmir’de biraz daha yerelleşeceğiz.”

Uçak seferlerine kısıtlamaİçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Koronavirüs Tedbirleri” kapsamında “Uçak/ Otobüs” seferleri ile ilgili yeni bir genelge daha gönderdi.
Yıldız Tilbe: Ellerimi yıkıyorumCorona virüs sebebiyle kendisini önlem amaçlı evde karantinaya alan Yıldız Tilbe, ellerini yıkadığı videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber