Geri Dön

Yarış bahane keyif şahane

Alaçatı Açıkdeniz Balık Turnuvası’nda en çok balığı12 adet uzun kanat orkinosve 114.2 kg ile ‘Naya 2’teknesi ekibi tuttu. Ünlü yarışmacılar turnuvaya renk kattı, 8500 dolar ödül dağıtıldı

Yarış bahane keyif şahane

Üçüncü Uluslararası Alaçatı Açıkdeniz Balık Avı Turnuvası(Offshore Fishing)sona erdi.48 teknenin start aldığı turnuvada Alaçatı Marina’dan yaklaşık 1,5- 2 saat uzaklıkta ve ortalama 20- 30 mil genişliğinde bir alanda avlanan yarışmacılar keyifli saatler geçirdi. İki günün sonunda en çok balığı, 12 adet uzun kanat orkinos, toplam 114.2 kg ile ‘NAYA 2’ teknesi ekibi yakaladı. 7 uzun kanat orkinos, 64.2 kg ile “DANAI” teknesi ikinci, 5 uzun kanat orkinos ve 2 tombik, 63.8 kg ile “El Quizo” üçüncü oldu. En büyük balık kategorisinde ise “TEOS 3” teknesi 20.4 kg mavi kanat orkinos ile birinci oldu. İki günde tutulan toplam 60 balık 574 kg geldi.

Ünlü yarışmacılar da katıldı
Ödül törenine Çeşme Kaymakamı Cafer Sarılı, Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 500 kişi katıldı. Dereceye girenlere toplam 8500 dolar ödülün dağıtıldığı turnuvada “yılın balıkçısı” Şener Koyuncuoğlu seçildi. Carlsberg, 7800 çeşme ve Solto Hotel ana sponsorluğundaki etkinliğe Alaçatı Belediyesi ve Port Alaçatı Marina ev sahipliği yaptı. Yarışmacılar arasında Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Mudo mağazalar zincirinin sahibi Mustafa Taviloğlu, eski ralli pilotu İskender Atakan da yer aldı. Ayrıca Olimpik Windsurf Milli Takım sporcusu Ertuğrul İçingir, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş ile Enrico ve Rikardo Aliberti, Berat Ösen, Burhan Çavuşoğlu, Gökhan Uz da diğer yarışmacılar arasındaydı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber