Geri Dön

Yaşar’dan kente iyilik yayılıyor

“Kampüste iyilik var” gönüllülük hareketini “İzmir’de iyilik var” sloganıyla kente yayan Yaşar Üniversitesi, öğrencisinden akademisyenine kadar, salgınla mücadelede de canla başla çalışıyor.

Yaşar’dan kente iyilik yayılıyor

Kampüste sağlık çalışanları için 3 boyutlu yazıcılarla siperlik ve maske üretilip uygulama mutfağında yine sağlık çalışanları için sağlıklı atıştırmalıklar hazırlandı. Öğrenciler ve mezunlar da uzaktan ders vermeye, ödüllü filmlerini erişime ücretsiz açmaktan sokak hayvanlarını beslemeye kadar süreçte aktif yer aldı.
Çalışmalar hakkında bilgi veren Yaşar Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Koordinatörü Kevser Çimenli, “Öğrencilerimiz apartman gönüllüsü olarak çalışıp ihtiyacı olanların ihtiyaçlarını gidermek için kapılarını çalıyor, ekonomik durumu olmayan hasta ve yakınlarına malzeme tedarikleri yapıyor” dedi.

Balık tutma yasağı kalktı, vatandaşlar Galata Köprüsü'ne akın etti!Tüm Türkiye'de koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yasaklanan köprü ve sahillerde balık tutma yasağı gece yarısı itibariyle kaldırıldı. Yasağın kalması ve sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle birlikte vatandaşlar Galata Köprüsü'nde balık tutmaya koştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber