Geri Dön
EgeYedi bölge tek çatıda!

Yedi bölge tek çatıda!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 15. kez düzenlenen Travel Turkey, ülkenin yedi bölgesinde yer alan kültürel, tarihi ve doğal güzellikleri dünyaya tanıttı

Yedi bölge tek çatıda!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl 15. kez düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuarı sona erdi. Filipinler, İngiltere, KKTC, Kosova, Malta, Uganda’nın yanısıra 58’in üzerinde ülkeden ziyaretçiyi ağırlayan fuara ilgi yoğun oldu. Adana, Afyon, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kastamonu, Konya, Kütahya, Muğla, Nevşehir, Sinop, Şanlıurfa, Trabzon ve Zonguldak belediyeleri tek çatı altında İzmir’de toplandı. Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Güzelbahçe, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire ve Torbalı belediyeleri ilçelerini tanıtma fırsatı buldu.

Esnafın yüzü güldü

15. Travel Turkey İzmir ile TTI Outdoor Fuarları, hem kente hem de ülke turizmine nefes aldırdı. Otellerde doluluk oranları yeniden yüzde 100’e yaklaştı. Hizmet sektörünün canlılığı, yüzleri güldürdü. Fuara beklentilerin üzerinde bir katılım olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “2022 yılı, İzmir’de turizmin çok daha fazla atağa kalktığı bir yıl olsun” dedi.

‘Fuar büyüyecek’

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener de, “İzmir, turizm pastasından hak ettiğini, potansiyelinin karşılığını alamıyor. Bunun için de hep birlikte hareket etmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, yoğun ilginin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Kosova Seyahat Acentaları Derneği Başkanı Baki Hoti, “İsteğimiz fuarın gelecek yıl daha da büyümesi” ifadesini kullandı. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı Mehmet İşler ise, “İleriye doğru büyük bir ivme kazandırdığını gördük” dedi.