Geri Dön
EgeYüreklere dokundular!

Yüreklere dokundular!

Karesi Belediyesi, sosyal market kartıyla vatandaşın yanında oldu. Bayraklı’da, 10 bin 321 kişinin tedavisi gerçekleşti. Milas Belediyesi, nakdi yardım ve danışmanlık hizmetiyle sevindirdi

Yüreklere dokundular!

Karesi, Bayraklı ve Milas belediyeleri, ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşmaya devam ediyor. Karesi Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal market kartı desteğinde bulundu. Ocak ayından aralıka kadar 3 bin 249 vatandaşa 62 bin 456 adet sosyal market kartı dağıtıldı. Pandemiden dolayı işyeri kapanan 403 esnafa, 279 bin lira maddi yardımda bulunuldu. 404 aileye kömür desteği sağlandı. Sıcak yemek desteği sürdü. Yetim ve öksüz 448 çocuk giydirildi, 68 kişiye gıda yardımı yapıldı. Vatandaşların oturulmayacak durumdaki evleri bakımdan geçti, temizlendi. Başkan Dinçer Orkan, “Karesi’de kimse kendini yalnız hissetmeyecek” dedi.

Ücretsiz sağlık hizmeti

Bayraklı Belediyesi de, yüzlerce kişiye verilen evde bakım hizmetleriyle ücretsiz genel klinik ve diş tedavileriye yüzleri güldürdü. Bir yıl içinde 10 bin 321 kişiye sağlık hizmeti verildi. 2 bin 694 kişi kliniklerde muayene edildi. 3 bin 421 kişinin diş tedavisi gerçekleşti. Kliniklerin kapalı olduğu pandemi sürecinde 548 kişiye ücretsiz ve sürekli evde bakım hizmeti verildi. Bin 540 hasta da evlerinden alınıp, çeşitli hastanelere nakledildi. Başkan Serdar Sandal, “Vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden eşit ve adil bir şekilde yararlanmasını önemsiyoruz” diye konuştu.

Yalnız değilsiniz

Milas Belediyesi ise, yıl boyunca yurttaşların yanındaydı. İhtiyaç sahiplerine 375 bin 275 liralık nakdi destek yapıldı. 258 öğrenciye kırtasiye yardımı gerçekleştirildi. 50 aileye odun ve kömür sobası, 220 aileye odun, 750 haneye ise giyim ve eşya desteğinde bulundu. Engelli Nakil Aracı ve Hasta Nakil Ambulansı ile 417 sefer yapılmasının yanı sıra Kadın Danışma Merkezi’nde 94 kadın ve 6 çocuğa sosyal, psikolojik ve hukuki destek sağlandı. Başkan Muhammet Tokat, “İnsanımıza hizmet etmeye gayret gösterdik” ifadesini kullandı.