Geri Dön

Yüzde 65’i şimdiden doldu

Turizmciler, 2020’ye mutlu başladı. Sektör temsilcileri, erken rezervasyondan yılbaşına kadar 2 milyon kişinin yararlandığını açıkladı, “Yerli turist elini çabuk tutsun” önerisinde bulundu.

Yüzde 65’i şimdiden doldu

Turizm sektörü, erken rezervasyonda yaşanan hareketliliğin sevincini yaşıyor. Talebin yeni bir rekorun sinyali olduğunu belirten Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Gencer, “Yeni yıla hızlı girdik. Ara tatilde kültür turlarına ve termal otellere yoğun ilgi oldu. Kayak merkezlerinde de boş yer kalmadı” dedi. Yaz sezonuna ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Gencer, şöyle konuştu:

“Erken rezervasyon kampanyamız kasım ayının sonunda başladı. Şu anda erken rezervasyonda üçüncü dönemdeyiz. İndirimler devam ediyor. Geçen sezon tatil yapanların yüzde 40’ı erken rezervasyondan faydalanmıştı. Amacımız yerli turistin de ucuz tatil yapabilmesini sağlamaktı, bunu başardık.”

‘Sistem oturdu’

Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Cem Polatoğlu da yüzde 50 indirim ve 9 taksit imkanının sunulduğu erken rezervasyon kampanyasının artık oturmaya  başladığını belirtti. Müşterinin buna alışmasıyla talebin de hızla artığını ifade eden Polatoğlu, “Yılbaşına kadar 2 milyon kişi erken rezervasyondan faydalandı ve eldeki stoklarımızın yüzde 65’ini yılbaşına kadar çıkardık. Bu rakama, yurt içi otel ve yurt içi kültür turu satın alanlarla yurt dışı erken rezervasyon yaptıranlar dahil” diye konuştu.

Otel fiyatlarına geçen yıla göre sadece enflasyon oranında zam  yapıldığını dile getiren Polatoğlu, tatil zamanı yaklaştıkça indirimlerin azalacağı için tüketicilere bir an önce istedikleri turu satın almaları önerisinde bulundu.

Bakan Koca açıklamıştı! Corona karantinasındakiler böyle takip edilecekSon dakika gelen bilgilere göre; Sağlık Bakanlığı, Covid-19 salgınının azaltılması ve hastaların izolasyonu için Pandemi İzolasyon Takip Projesi (İTP) geliştirdi. İletişim Başkanı Fahrettin Altun da "Koronavirüsle mücadelemize yeni tedbirler eklemeye devam ediyoruz. En yeni adımımız, Sağlık Bakanlığımız tarafından geliştirilen “Pandemi İzolasyon Takip Projesi.” Bu projeyle birlikte artık virüse karşı daha da güçlüyüz!" mesajını paylaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünkü basın toplantısında yaptığı açıklamada, "Vakaları, temasta olanları, şüpheli olanları takip etmek ve bu vakaların özellikle izole olmalarını ve evde takibini, dışarı çıkıp, çıkmadığını görmek üzere bir çalışma yapıldı. Bu 3 operatör ve BTK'nin iş birliğiyle olan bir tablo" demişti.
Polis sirenini duyunca dünyaları şaştıAntalya'da evlerinin önünde kaykay yapan iki genç, polis aracı sirenini duyunca sokaktan eve kaçtı. Görüntüyü çeken baba, o anları kameraya kaydederken çocukların düşmesiyle kahkahaya boğuldu. Ve o anları sosyal medya hesaplarında paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber