Geri Dön

Zehirli balık akını

Süveyş kanalından gelen tropik balon balığı Ege’yi işgal etti. Beş kilo ağırlığa ulaşan bu siyanürden 50 kat zehirli balıklar artık sürüler halinde dolaşıyor

Zehirli balık akını

Havaların ısınmasıyla Ege sahillerinde başlayan balon balığı akını balıkçıları tedirgin etti. Yalıkavak Koyu’nda ağ atan balıkçıların ağlarına sürüler halinde takılan dev balon balıkları görenleri şaşkına çevirdi. Ağırlıkları yaklaşık beş kilo, boyları da 90 santimetreye yakın balon balıkları, Ege kıyılarında sürüler halinde dolaşmaya başladı.


Balığın yüzen insana zararı olmadığını belirten Muğla Üniversitesi Su Ürünleri öğretim üyesi Prof. Ahmet Tarkan, “Tehlike bu balığın iç organlarında. Balon balığı üreme zamanlarında tetrodoksin denilen bir zehir salgılıyor. Bu siyanürden 50 kat daha tehlikeli bir zehir” dedi.

Otomobil ile çarptıkları kişi ölünce su kuyusuna atmışlarKonya'nın Ilgın ilçesinde ailesinin kayıp ihbarında bulunduğu kişiye otomobil çarptığı, cesedinin de su kuyusuna atıldığı belirlendi.
Aleyna Tilki: Kliplerimdeki ayılar birçok ünlüden daha ünlü oldu!Genç popçu Aleyna Tilki, Instagram hesabından yine çok konuşulacak bir paylaşıma imza attı. Tilki, kliplerindeki ayıların birçok ünlü isimden daha ünlü olduğunu iddia etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber