Geri Dön
Ege‘Zor dönemde adım atılmalı'

‘Zor dönemde adım atılmalı'

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ), sanayicileri zor dönemde yatırıma davet ediyor.

‘Zor dönemde adım atılmalı'

Sıkıntılı dönemlerde yapılan yatırımların daha avantajlı olduğuna işaret eden KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, işlerin düzelmesi ile bu dönemde yatırım yapan firmaların rekabette bir adım öne geçtiklerini söyledi.

KOSBİ müteşebbis heyeti toplantısı İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında yapıldı. 2020 faaliyet raporlarının onaylandığı ve planlanan altyapı çalışmalarının görüşüldüğü toplantıda öne çıkan konu ise süren altyapı yatırımları ile sanayicilerin bölgedeki yatırım faaliyetleri oldu.

‘Bu karar kolay değil’

Porsuk, toplantının sonunda, pandemi nedeniyle ekonominin zorlu bir dönemden geçtiğini ifade etti, “Özellikle faizlerin yüksek ve kur konusunda belirsizliklerin olduğu dönemde yatırım kararı vermek sanayici için zordur. Ancak bu dönem yatırımlar içinde bazı maliyet avantajları getirir.

Sanayicimiz ülkemizde sürekli zorluklarla karşıya karşıya kaldığı için bunları yakından bilir. Bu dönemde yatırım yapan sanayiciler işler düzeldiğinde de yeni döneme hazırlıklı olur ve rakiplerine göre bir adım öne geçerler. O nedenle her şeye rağmen sanayicilerimizi bölgemizde yatırıma davet ediyorum” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler