Geri Dön
Eğitim183 Neyin Numarası? 183 Hangi Durumlarda Aranır?

183 Neyin Numarası? 183 Hangi Durumlarda Aranır?

Günümüzde bazı kurumların özel hatları bulunmaktadır. Bu hatlardan birisi de Alo 183 hattıdır. Bu hattın ne olduğu merak konusu olmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

183 Neyin Numarası? 183 Hangi Durumlarda Aranır?

Alo 183 hattı bir kamu kurumunun hattıdır. Alo 183 hattı aranarak bazı konularda destek alınabilir.

183 Neyin Numarası?

Alo 183 numaralı hat, Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı tarafından kurulmuş ve sosyal destek hattı veren bir hizmettir. En az bilinen 183 destek hattının çok önemli fonksiyonları bulunmaktadır. Bu sebeple bu hattın hangi konularda destek verdiğinin duyurulması ve vatandaşlar tarafından da bilinmesi gerekir.

183 Hangi Durumlarda Aranır?

Alo 183 Destek hattı kendisine gelen çağrıları cevaplandırır. Bu gerekli bilgilendirmenin yapılması ya da yetkililerin harekete geçirilmesi ya da ilgili yerlere ihbarların yapılması biçiminde olur. Alo 183 destek hattı ihmal, istismar, şiddet vakaları gibi hallerde aranabilir.

Alo 183 destek hattı, töre ve namus cinayetlerinin önlenmesini amaç edindiği için bu yöndeki ihbarlar da anında kolluk kuvvetlerine iletilerek derhal gerekli tedbirlerin alınması sağlanır. Acil Müdahale Ekip sorumlusu gerekli koordinasyonu derhal sağlar.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler