Geri Dön
Eğitim250. yaşa özel logo aranıyor

250. yaşa özel logo aranıyor

Eğitim hayatına 1773 yılında başlayan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) 2023 yılında 250. yaşını kutlamaya hazırlanıyor.

250. yaşa özel logo aranıyor

 

Türkiye’de teknik alanda birçok ilkin ardında İTÜ’nün imzasını görmek mümkün. İlk televizyon yayını, üniversite radyosunun kurulması, bir üniversitede bilgisayar kullanılması, yerli haberleşme uydusu, yerli helikopter ve yerli insansız otomobilin yapılması gibi teknoloji ve mühendislik alanında Türkiye’deki birçok ilk, İTÜ tarafından gerçekleştirildi.

2,5 asırlık eğitim yolculuğuna özel, bir dizi etkinlik düzenleyen üniversite, öncelikle “250. Yıl Logo Yarışması” gerçekleştiriyor. “250. Yıl” logosuyla İTÜ’nün köklü geçmişine vurgu yaparken modern ve geleceğe dönük yüzünü de ortaya koymayı hedefleyen üniversite, başvuruları 1 Eylül’e kadar kabul ediyor. Tasarlanacak logoda, İTÜ’nün kurumsal renkleri kullanılabileceği gibi, kurumsal logodan belli oranda esinlenebilinecek. Yeni logo, İTÜ’nün kuruluşunun 250. yıldönümü olan 2023 yılı boyunca kurumsal logoyla birlikte tüm mecralarda kullanılacak.