Geri Dön
Eğitim'6 Eylül’den itibaren öğrenciler gelecek'

'6 Eylül’den itibaren öğrenciler gelecek'

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin, “31 Ağustos’ta öğretmenlerimiz gelecek, 6 Eylül’den itibaren de öğrencilerimiz gelecek” dedi.

'6 Eylül’den itibaren öğrenciler gelecek'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların 6 Eylül’de açılacağını duyurdu.

HABERTÜRK TV’de soruları yanıtlayan Selçuk, şunları söyledi:

AŞILAMA: Aşıya ilk başlayan grup öğretmenlerdi. Şimdi tamamlanmak üzere. Yüzde 90’lar civarında. Hatta 3. aşılarla ilgili senaryolar çalışılıyor. Bizim ‘aşı olmayan öğretmenin eğitim, öğretim yapması söz konusu olamaz’ diye bir yaklaşımımız hukuki olarak olamaz. Biz de gerekirse bire bir konuşur, dertleşiriz. Hiçbir öğretmenimiz hiçbir çocuğu riske atacak bir tercihte bulunmaz.

OKULLARIN AÇILMASI: Elbette bu gidişe bakıyoruz, dünyadaki gidişe de bakıyoruz. Kontrol artmaya başladı. Varyantlarla ilgili farklı çözüm senaryoları başladı. Türkiye’de de kontrol edilebilir düzeyde. Tereddütsüz eylülde başlayacak gibi yönetiyoruz. 6 Eyül’den itibaren öğrencilerin gelmesini bekliyoruz. Öğretmenlerimiz de 31 Ağustos’ta gelecek.

LGS SONUÇLARI: Geçen sene 1.5 milyon öğrenci LGS’ye girdi 181 birinci vardı. Bu sene 1 milyon civarında öğrenvi girdi, 90 birinci var. Yerleştirme sonuçlarını 26 Temmuz’da açıklayacağız. Merkez yerleştirmede robot tercihler yapabilecek.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler