Geri Dön
EğitimAbla Ne Demek? İngilizce, Almanca, Rusça Ve Korece Abla Nedir?

Abla Ne Demek? İngilizce, Almanca, Rusça Ve Korece Abla Nedir?

Dilimizde birden fazla hitap kelimesi kullanılmaktadır. Abla kelimesi de bu hitapların başında gelmektedir. Abla ne demek? Abla kelimesinin İngilizce karşılığı nedir? Abla kelimesinin Almanca karşılığı nedir? Abla kelimesinin Rusça karşılığı nedir? Abla kelimesi Korece karşılığı nedir? Sizler için abla kelimesinin yabancı dillerdeki karşılıklarını bir araya getirdik.

Abla Ne Demek? İngilizce, Almanca, Rusça Ve Korece Abla Nedir?

Abla büyük kız kardeş anlamı taşımaktadır. Abla kelimesi dilimizde kendinizden büyük kadınlara hitap ederken de kullanılmaktadır.

Abla Ne Demek?

Abla kelimesi Türkçede birçok kişi için kullanılmaktadır. Türkçede abla kendinizden büyük kız kardeş için kullanılmaktadır. Ailede yer alan çocuklar kendilerinden büyük kız kardeşleri için abla kelimesini kullanmaktadır. Türkçede abla kelimesi kendisinden yaşça büyük kadınlara hitap etme şekli olarak da kullanılmaktadır.

Abla Yabancı Dillerde Nasıl Söylenir?

Abla kelimesinin İngilizcede ki karşılığı sister olarak verilmektedir. Sister kelimesi kız kardeş anlamında da kullanılmaktadır abla demek için elder sister denmektedir. Sister ve elder sister İngilizce abla anlamlarında kullanılmaktadır. Almanca abla kelimesi ältere schwester olarak söylenmektedir. Abla kelimesi Rusça starshaya sestra olarak kullanılmaktadır. Abla kelimesi Korece nuna olarak söylenmektedir.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler