Geri Dön

Affetmek Nasıl Yazılır? Tdk'ya Göre Affetmek Kelimesinin Doğru Yazılışı Nedir?

Affetmek nasıl yazılır? Türk Dil kurumuna göre affetmek kelimesinin doğru yazılışı nasıldır? Affetmek kelimesinin yazım yanlışı olmasının nedenleri nelerdir? Affetmek fiili ayrı mı bitişik mi yazılmalıdır? Affetmek kelimesinde doğru yazılışında nelere dikkat edilmesi gerekmektedir? Affetmek nasıl yazılır ve TDK'ya göre doğru affetmek kelimesinin doğru yazılışı nasıldır hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

Affetmek Nasıl Yazılır? Tdk'ya Göre Affetmek Kelimesinin Doğru Yazılışı Nedir?

Affetmek kelimesi bağışlamak anlamında kullanılan bir kelimedir. Kelimenin yazım yanlışı olmasının nedenleri arasında bitişik mi ayrı mı yazılması gerektiği konusunda yazım yanlışı oluşmaktadır.

Affetmek Nasıl Yazılır?

Affetmek kelimesinin doğru yazılışı affetmek şeklinde bitişik şekilde yazılmaktadır. Yazım yanlışı ise af etmek şeklinde olmaktadır. Af etmek yazım yanlışı olduğu gibi f harfinin düşmesine de neden olmaktadır.

TDK'ya Göre Affetmek Kelimesinin Doğru Yazılışı Nasıldır?

Affetmek kelimesinin Türk Dil kurumunun belirlediği kurallar çerçevesinde doğru yazılışı affetmek yazılması olarak kabul edilmektedir. Af etmek veya aff etmek suretiyle yazılan kelimeler yazım yanlışı olarak kabul edilmektedir. Kelimenin yazım yanlışına uğramasının nedeni iki kelimenin birleşmesi nedeni ile af ve etmek kelimelerinin bir arada kullanılmasından doğmaktadır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber