Geri Dön
EğitimAmiyane Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Amiyane Tabirle Nedir?

Amiyane Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Amiyane Tabirle Nedir?

Türkçede kelimelerin çoğu bilinse de bazı kelimeler vatandaşlar tarafından bilinmeyebilir. Anlamı bilinmeyen kelimeler ile ilgili çeşitli kaynaklardan bir takım araştırmalar yapılmaktadır. Amiyane ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Amiyane tabirle nedir detayları ile derledik.

Amiyane Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Amiyane Tabirle Nedir?


Amiyane kelimesi günlük yaşamda farklı platformlarda duyabileceğimiz kelimelerden biridir. Özellikle konuşma dilinde sık sık bu tabire yer verilmektedir. Bu nedenle kelimenin anlamını bilmeyenler amiyane ile ilgili araştırmalar yapmaktadır.

Amiyane Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Amiyane kelimesi günlük konuşma dilinde karşımıza çıkabilecek kelimelerden biridir. Arapçadan dilimize geçmiştir. Türk Dil Kurumuna göre bayağı, kibar olmayan anlamları vardır. İkinci bir anlamı ise sıradan şeklindedir.

Amiyane Tabirle Nedir?

Amiyane tabirle deyimi dilimizde sıklıkla kullanılır. Bu deyimin anlamı insanlar tarafından merak edilmektedir. Amiyane tabirle deyimi, halk deyişi ile ya da halk ağzı ile anlamlarına gelmektedir. Bu deyim internet, televizyon, kitap gibi yerlerde karşımıza çıkabilmektedir. Bu sebeple anlamının bilinmesi son derece önemlidir.

Amiyane tabirle, önceden buralar hep dutluktu.

Amiyane bir tabir olacak ama sizin gibilere sonradan görme denir.

Son derece amiyane bir görüntüsü vardı.

 

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler