Geri Dön
EğitimAnastomoz Nedir? Tıp Dilinde Anastomoz Kelimesi Hangi Anlamda Kullanılır?

Anastomoz Nedir? Tıp Dilinde Anastomoz Kelimesi Hangi Anlamda Kullanılır?

Tıp dilinde kullanılan bazı terimler bulunuyor. Bu terimler pek çok kişinin anlamadığı kelimelerden oluşuyor. Bu kelimelerden biri olan anastamoz kelimesi genellikle doktorlar tarafından kullanılan bir terimdir. Anastomoz nedir? Tıp dilinde anastomoz kelimesi hangi anlamda kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Anastomoz Nedir? Tıp Dilinde Anastomoz Kelimesi Hangi Anlamda Kullanılır?


Anastomoz, ameliyatlar sonrasında içi boş organların birbirlerine dikilmesi işlemidir.

Anastomoz Nedir?

Tıp alanında bazı operasyonlar bulunuyor. Bu operasyonlardan biri olan cerrahi operasyonlarda bazı terimler kullanılıyor. Genellikle tıp alanında kullanılan kelimeler normal insanlar tarafından anlaşılamıyor. Anastomoz kelimesi de bu terimlerden biridir. Pek çok kişi bu kelimeyi duyduğunda yabancılık duyabiliyor. Anastomoz kelimesi, ameliyatlarla ilgili bir kelime çeşididir. Cerrahi operasyonlardan sonra içi boş kalan organlar birbirine dikilir ve bu duruma anastomoz deniliyor.

Tıp Dilinde Anastomoz Kelimesi Hangi Anlamda Kullanılır?

Tıp dilinde kullanılan anastomoz kelimesi birçok insanın merak ettiği bir terim oluyor. Bu terim organların birbirine dikilmesi işlemi için kullanılıyor. Ameliyat sırasında içi boş olan organların dikilme işlemi, anastomoz kelimesiyle ifade ediliyor. Tıp alanında oldukça yaygın bir şekilde kullanılan kelimedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler